سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: تثبیت مالکیت 10 هکتار از اراضی بستر رودخانه کمرد

تثبیت مالکیت 10 هکتار از اراضی بستر رودخانه کمرد

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه کمرد به منظور تثبیت مالکیت و برای اعمال حاکمیت بهتر جهت جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک پردیس اخذ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اشاره به اینکه تاکنون بیش از هزار و 163 هکتار از اراضی بستر رودخانه های تهران و پردیس توسط این امور به تثبیت مالکیت رسیده گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران حقوقی این امور به منظور پیشگیری از تصرفات غیر مجاز برای بخشی از بستر رودخانه کمرد در جهت ثبت مالکیت، نسبت به اخذ دو فقره سند به مساحت 10 هکتار اقدام شده است .

وی افزود: به دلیل وقوع این بخش از رودخانه کمرد در محدوده داخل شهر پردیس و به منظور پیشگیری از تصرفات غیر مجاز و جلوگیری از سودجویی متصرفان، صدور این سند در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از عدم تجاوز به آن دارای اهمیت بالایی می باشد.

همچنین بر اساس تفاهم نامه ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و نیز پیگیری های مستمر انجام شده توسط امور آب تهران و پردیس مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مرادی نسب در پایان  تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

 

 

کد خبر: 64526
  تاریخ خبر : 1401/11/12
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/11/12
 شیخ الاسلامی
 174