سه‌شنبه, 1 فروردین 1402
مشروح خبر :: بیش از هزار حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد/ جلوگیری از تخلیه سالانه 12 میلیون متر مکعب آب

با تلاش امورهای منابع آب از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه؛

بیش از هزار حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد/ جلوگیری از تخلیه سالانه 12 میلیون متر مکعب آب

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران از انسداد هزار و 90 حلقه چاه غیرمجاز از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه توسط امورهای منابع آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان این مطلب اظهار کرد: در مجموع از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه تعداد هزار و 90حلقه چاه غیر مجاز با تخلیه سالانه بیش از 12.4 میلیون متر مکعب پر و مسدود شد که بر این اساس حجم آب صرفه جویی شده طی ده ماهه سال جاری بیش از کل حجم صرفه جویی شده طی سال گذشته می باشد.

وی ادامه داد: در دی ماه سال جاری نیز با تلاش همکاران امورهای منابع آب و در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیر زمینی، تعداد 104 حلقه چاه غیر مجاز با تخلیه 2 میلیون و 463 هزار متر مکعب پر و مسدود شد.

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران ضمن اشاره به این موضوع که با برنامه ریزی انجام شده انسداد چاه های غیر مجاز با دبی بالا در دستور کار امورهای منابع آب شهرستان قرار گرفته شده است که نتایج این برنامه ریزی در حجم تخلیه چاه های پر و مسدود شده در دی ماه به وضوع قابل مشاهده است، تصریح کرد: در راستای اجرایی نمودن این موضوع امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و قدس ، ورامین، پیشوا و قرچک دارای بیشترین عملکرد و تاثیرگذاری در تعادل بخشی به آبخوان بوده اند.

زحمتکش در پایان با بیان اینکه حفظ و حراست از منابع آب زیرزمینی یکی از مهترین اهداف دنبال شده توسط این شرکت می باشد، خاطر نشان کرد: بر همین اساس کلیه امورهای منابع آب باید ضمن بکارگیری هدفمند از توان اکیپ های گشت و بازرسی در زمینه برخورد قانونی با متخلفین که نسبت به حفر و بهره برداری غیر مجاز از منابع آب زیرزمینی مبادرت می کنند اهتمام جدی به عمل آورند.

 

 

کد خبر: 64375
  تاریخ خبر : 1401/11/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/11/08
 شیخ الاسلامی
 41