سه‌شنبه, 1 فروردین 1402
مشروح خبر :: برگزاری جلسه سازگاری با کم آبی استان سیستان و بلوچستان

برگزاری جلسه سازگاری با کم آبی استان سیستان و بلوچستان

جلسه (( سازگاری با کم آبی )) با حضور محمدامین بارانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای ،داوود میرشکار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان،همایون رضایی معاون حفاظت و بهره برداری و نمایندگان اداره کل صمت،سازمان جهاد کشاورزی و شرکت آبفا به میزبانی شرکت سهامی آب منطقه ای برگزار گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای ،محمدامین بارانی مدیرعامل شرکت اظهار داشت: با توجه با اینکه استان پهناور سیستان و بلوچستان همچون بسیاری از نقاط کشور دستخوش کم آبی است از برنامه های سازگاری با کم آبی می توان به تغییر الگوی مصرف و استفاده از منابع آبی جایگزین در بخش‌های صنعت،کشاورزی و فضای سبز شهری اشاره کرد.
وی گفت: اقدامات مدیریتی مناسبی از طریق مطالعه و اجرای طرح های تعادل بخشی توسط این شرکت انجام شده است که منجر به صرفه جویی۵۹ / ۷ میلیون مترمکعب از منابع سفره های زیرزمینی شده است.

وی گفت:  انسداد بیش از ۳۵ حلقه چاه غیر مجاز، نصب ۳۳۳ دستگاه کنتور هوشمند و تعدیل ۲۸ پروانه بهره‌برداری از مهمترین اقدامات اجرایی و مستمر این مجموعه است.
همچنین با اجرای برنامه های کاهش تبخیر و هدر رفت آب شرکت موفق شده است با مدیریت هیدرولیکی از تبخیر منابع در مخازن چاه نیمه ها استان به میزان 62/5 میلیون مترمکعب جلوگیری به عمل آورد.
بارانی در ادامه افزود : تغییر الگوی کشت و روش آبیاری در فضای سبز شهری و کشاورزی و بهره گیری شهرداری‌ها از پساب تصفیه شده فاضلاب از اهمیت بسیار بسزایی برخوردار است و تبیین موضوع سازگاری با کم آبی و اصلاح الگوی مصرف با پیوست‌های زیست محیطی برای شهروندان و مسئولان از مهمترین وظایف دستگاه‌های متولی  است.

کد خبر: 64337
  تاریخ خبر : 1401/11/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/11/04
 درگی
 59