پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: وظیفه مهم حراست، صیانت همزمان از حقوق مردم و دولت است

در نشست تخصصی کارشناسان حفاظت پرسنلی حراست صنعت آب کشور مطرح شد:

وظیفه مهم حراست، صیانت همزمان از حقوق مردم و دولت است

هوشنگ ملایی، معاون مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران در نشست تخصصی کارشناسان حفاظت پرسنلی حراست صنعت آب کشور با اشاره به اهمیت نقش حراست در وزارت نیرو گفت: یکی از شعارهای دولت و اهداف انقلاب اسلامی، مبارزه با فساد است. کار وزارت نیرو ارائه خدمات آب و برق به آحاد جامعه است و اگر در این میان مشکلی بین خدمات دهنده و خدمات گیرنده ایجاد شود، وظیفه خطیر حراست محافظت از حق و حقوق هر دو در جهت رعایت و حفظ عدالت است.

به گزارش شبکه خبری ایران،  ملایی با بیان این مطلب از آب به عنوان بهترین سرمایه کشور یاد کرد و افزود: هیچ صنعتی بدون آب امکان وجود و رشد نخواهد داشت و این سرمایه مهم و خدادی در دست صنعت آب است اما ما تاکنون حکمرانی ایده آلی در بخش آب نداشته و نتوانسته‌ایم یک اقتصاد خوب برای بخش آب ایجاد کنیم که اثر این اقتصاد ضعیف در شرکت‌های تابعه مشهود است.
عضو هیئت مدیره شرکت مدیریت منابع آب ایران ادامه داد: معنای اقتصاد موفق این نیست که قیمت آب بالا برود، منظور این است که بتوان به ازای هر مترمکعب آب در کشور ارزش افزوده بیشتری ایجاد کرد. هر اقتصادی که در کشور دارد شکل می‌گیرد حتما آب در آن نقش حیاتی دارد. در نتیجه اگر امروز می بینیم در آمد عمومی سرانه کشور کم است باید علت آن را در بخش اقتصاد آب جستجو کنیم.
ملایی در ادامه با اشاره به مسئله معیشت کارکنان، بر ضرورت رعایت عدالت در پرداختی‌ها برای تمام پرسنل تاکید کرد و افزود: در حال حاضر فوق العاده ویژه برای همکاران صنعت آب به طور متوسط 21 درصد است که به شورای حقوق دستمزد پشنهاد شده تا به 50 درصد افزایش یابد که شامل حال تمام همکاران شده و در افزایش مناسب حقوق ماهیانه آنها نقش خواهد داشت. موضوع دیگر بحث پرداخت خدمات رفاهی است که باید برای همه یکسان باشد.
در این نشست همچنین علی بهمنش مدیرکل حراست و امور محرمانه شرکت مدیریت منابع آب ایران با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه حراست در هر سازمان، اظهار داشت: انجام ماموریت‌های حراست در بخش حفاظت کارکنان توام با مسئولیت‌های شرعی، اخلاقی و قانونی بسیار بالایی است که لازمه موفقیت در این عرصه، شناخت دقیق مرزها بر اساس آموزه‌های دینی و اخلاقی و ضوابط و مقرره‌های قانونی است.
وی همچنین بر ضرورت توجه به آموزش‌های کاربردی و تعامل هدفمند و هوشمند حراست با محیط خود تاکید کرد و گفت: اشراف اطلاعاتی حراست در هر محیط به مسائل و موضوعات کاری مختلف، ارتباط مستقیمی با میزان موفقیت و اثرگذاری او در محیط دارد.
گفتنی است در این نشست دو روزه همچنین با حضورحسینی معاون حفاظت پرسنلی مرکز حراست وزارت نیرو، مباحث و موضوعات تخصصی مرتبط با حوزه حفاظت پرسنلی برای شرکت کنندگان تشریح شد. 

 

 

 

کد خبر: 64062
  تاریخ خبر : 1401/10/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/10/17
 علی پورخیری
 604