جمعه, 11 اسفند 1402
مشروح خبر :: کنفرانس ملی روش‌های کاربردی حل مسائل فنی بیلان آب در ایران برگزارشد

کنفرانس ملی روش‌های کاربردی حل مسائل فنی بیلان آب در ایران برگزارشد

کنفرانس ملی روش‌های کاربردی حل مسائل فنی بیلان آب در ایران توسط موسسه آب دانشگاه تهران و اندیشکده تدبیر آب ایران در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در تهران در روزهای بیست هفتم و بیست و هشتم آذرماه برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در این کنفرانس که با حضور 150 نفر از کارشناسان، خبرگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها و نیز مشاوران شرکت‌های آب منطقه‌ای و مدیریت منابع آب ایران همراه بود، به مباحث متنوع فنی در حوزه‌ی بیلان منابع و مصارف آب در 14 محور موضوعی به طور خاص پرداخته شد.

این گزارش می‌افزاید، از میان مقاله‌های راه یافته در پی ارائه فراخوان و پس از داوری، تعداد 52 مقاله تخصصی در این کنفرانس پذیرفته و چهار نشست تخصصی در موضوعات اولویت‌دار حوزه‌ی بیلان منابع و مصارف آب در این کنفرانس برگزار شد.

بر اساس این گزارش، موضوع "تجاری سازی اطلاعات و داده های آب"  یکی از نشست‌های تخصصی در این کنفرانس بود که مدیر کل اطلاعات و داده‌های آب کشور در خصوص تجربیات جهانی تجاری سازی داده و ظرفیت‌های بالادستی کشور در این ارتباط، سخنرانی و به ضرورت تعرفه گذاری اطلاعات و داده‌های آب با هدف ایجاد بستر توسط کسب و کار در این حوزه تاکید کرد.

بنابر این گزارش، جمع‌بندی‌های صورت گرفته در این کنفرانس، ضرورت ارتقای جایگاه بیلان آب در فرآیندهای مدیریت و برنامه‌ریزی منابع آب که تحقق آن در گرو افزایش مداوم آگاهی کارشناسان، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران نسبت به فرآیند محاسبه بیلان آب و اجزای آن است.

شایان ذکر است، در پایان کنفرانس فیروز قاسم‌زاده، مدیرکل دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور، ضمن تاکید بر اهمیت بیلان در برنامه‌ریزی منابع آب، ارتقاء زیرساخت‌های پایش و پردازش داده‌ها برای محاسبه اجزای بیلان منابع و مصارف آب را از اولویت‌های شرکت مدیریت منابع آب ایران برشمرد.

کد خبر: 63820
  تاریخ خبر : 1401/10/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/10/04
 علی پورخیری
 729