پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو در محل پژوهشگاه نیرو

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری

برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو در محل پژوهشگاه نیرو

جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو با حضور شرکت¬های مادر تخصصی، شرکت¬های زیر مجموعه و شرکت¬های دانش بنیان فعال در صنعت آب و برق از 27 لغایت 29 آذرماه در محل پژوهشگاه نیرو در حال برگزاری است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، برنامه‌های این جشنواره با حضور متخصان و صنعت‌گران آب و برق با برنامه‌های متعدد و متنوعی چون، نمایشگاه محصولات صنعت آب و برق، رونمایی از طرح‌های پیشران وزارت نیرو، رونمایی از شبکه متخصصان آب و برق، نشست‌های حضوری و تخصصی، برگزرای کارگاه‌های مجازی برای علاقمندان به مدت سه روز در محل پژوهشگاه نیرو در حال برگزرای است.
این گزارش می‌افزاید، طی نشستی از برگزیدگان صنعت آب و برق که شامل شرکت برتر، پروژه برتر و شرکت دانش بنیان برتر و نیز از نوآوران و فناوران صنعت آب و برق،  توسط معاون وزیر، کارگر نجفی،  تقدیر به عمل آمد.   
بنابراین گزارش، شرکت‌ها‌ی آب منطقه‌ای خراسان رضوی و آب و برق خوزستان به عنوان شرکت‌های برتر که به ترتیب با رتبه یک و دو تقدیر به عمل آمد. همچنین از شرکت توسعه آب نیرو برای پروژه برتر با عنوان بومی سازی تجهیزات سه حسگر سنجش کیفیت آب در اعماق مختلف مخازن سدها (CTD) و شرکت آب منطقه‌ای تهران، به عنوان پروژه دوم (با عنوان راهکارهای جلوگیری از ورود آبزیان مخازن سدها به تونل‌های انتقال آب و تست سیستم پایلوت برای انتخاب گزینه‌ی برتر مطالعه موردی سد لار) و از شرکت دانش بنیان پردازش سیر آفاق با عنوان پروژه اندازه گیری بار رسوبات معلق در رودخانه مبتنی بر نورسنجی تقدیر شد.
شایان ذکر است، شرکت‌های مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، شرکت¬های آب منطقه استان¬های آذربایجان شرقی، یزد، تهران، البرز، خراسان رضوی، سمنان، آب و برق خوزستان با به نمایش گذاشتن نزدیک به 50 پروژه تولیدی خود، در این نمایشگاه شرکت کردند.

 

کد خبر: 63716
  تاریخ خبر : 1401/09/28
 علی پورخیری
 744