سه‌شنبه, 1 فروردین 1402
مشروح خبر :: واحد شماره ۴ نیروگاه کارون ۳ به شبکه سراسری پیوست

واحد شماره ۴ نیروگاه کارون ۳ به شبکه سراسری پیوست

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون۳ از اتصال موفقیت آمیز واحد شماره ۴ این نیروگاه پس از تعمیرات سالیانه به شبکه سراسری خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، سید حمید صالحی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور اطمینان از کارکرد مناسب سیستم و تجهیزات نیروگاه برای تولید برق پایدار برنامه های مختلفی در راستای کاهش هزینه و افزایش قابلیت اطمینان نیروگاه اجرا شد و کارهای مهمی بر روی تجهیزات ژنراتور، توربین، گاورنر، شیر پروانه ای و سایر تجهیزات توسط بخشهای مختلف کاری انجام شد .

 صالحی در خصوص اقدامات صورت گرفته شده برای بخش مکانیک گفت: کارهای مهمی از قبیل انجام کلیه تست های غیرمخرب بر روی رانر و دیسک شیرپروانه ای، دمونتاژ وسرویس رادیاتورهای ژنراتور، رفع نشتی روغن از ویکت گیت ها، المنت پمپ های روغن سامپ شیرپروانه ای و … انجام گردید.

مدیرعامل سد و نیروگاه  کارون ۳ بیان کرد: در بخش ابزاردقیق نیز بر روی پنل های کنترل محلی دریچه‌ها، پنل های سیستم‌های حفاظت، سیستم کنترلی تجهیزات اصلی و جانبی، کالیبراسیون تجهیزات اقدامات اساسی صورت گرفت. همچنین در بخش الکتریک علاوه بر تستهای الکتریکال ژنراتور، ترمیم نقاط معیوب سیم پیچ ژنراتور و شست و شوی مقره خط۲ تیک آف یارد نیز به انجام رسید.

گفتنی است، هدف از این تعمیرات، علاوه بر برطرف کردن نواقص واحدها، به منظور اقدامات پیشگیرانه و بالا بردن ضریب اطمینان تولید در پیک شبکه مصرف در تابستان سال آینده است.

کد خبر: 63503
  تاریخ خبر : 1401/09/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/19
 ظاهری
 188