شنبه, 19 آذر 1401
مشروح خبر :: اخذ سند مالکیت برای مساحتی بیش از 60 هکتار از بستر نهر طبیعی علی خراط

اخذ سند مالکیت برای مساحتی بیش از 60 هکتار از بستر نهر طبیعی علی خراط

سرپرست امور منابع آب شهرستان ورامین از اخذ یک فقره سند مالیکت شش دانگ تک برگی برای مساحت بیش از 60 هکتار از اراضی و بستر نهر طبیعی علی خراط در محدوده عملکرد این امور، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام خبر فوق، افزود: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور، برای بخشی از بستر نهر طبیعی علی خراط، به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک، یک فقره سند مالکیت شش دانگ تک برگی به مساحت بیش از 60 هکتار در محدوده شهرستان پیشوا،  ثبت گردید.

 وی در ادامه افزود: با این اقدام ضمن تثبیت مالکیت شرکت متبوع بر بستر نهر طبیعی مذکور، از هرگونه تعرض افراد سود جو جلوگیری به عمل می آید.

سرپرست امور منابع آب ورامین اظهار کرد: این امور از ابتدای سال جاری تا کنون نیز  موفق به اخذ 5 فقره سند مالیکت در مجموع به مساحت (بیش از 685 هکتار) برای بستر مجاری آب های سطحی شده است.

وی با تاکید بر اینکه با اخذ این اسناد از هرگونه سوءاستفاده جلوگیری خواهد شد، افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب ورامین، مقرر شد در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای مابقی بستر رودخانه های واقع در این شهرستان، اقدامات لازم انجام شود.

 

کد خبر: 62398
  تاریخ خبر : 1401/07/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/07/11
 شیخ الاسلامی
 42