چهارشنبه, 5 مهر 1402
مشروح خبر :: تخریب سازه های غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه در شهرستان خمام

تخریب سازه های غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه در شهرستان خمام

مدیر منابع آب منطقه مرکزی از تخریب سازه های غیر مجاز و پل مستقر بر رودخانه واقع در روستای تیسیه شهرستان خمام با حضور مقامات قضایی استان و شهرستان و عوامل انتظامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، رضا محبوب خیر خواه با اعلام این خبر گفت : در راستای حفظ حقوق‌بیت‌المال و آزادسازی بستر و حریم رودخانه‌ها، انهار و کانالها، برکه‌های طبیعی، امور منابع آب منطقه مرکزی با شناسایی یک مورد تصرف عدوانی و ساخت و ساز غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه در روستای تیسیه شهرستان خمام و همچنین احداث پل بر روی رودخانه بدون مجوز قانونی، با تشکیل پرونده و پیگیری‌های حقوقی ، با حکم قضایی و حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کل استان گیلان و دادستان شهرستان خمام و عوامل انتظامی ، موفق به تخریب سازه های غیر مجاز و رفع تصرف زمین مذکور گردید .

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان نیز در گفتگو با خبرنگارن در محل ، با اشاره به اینکه فردی غیربومی در سال 1399  اراضی جنگلی و بستر رودخانه را در منطقه تیسیه خمام تصرف عدوانی کرده و اقدام به ساخت و ساز در این مکان و استقرار پل بر روی رودخانه بدون مجوز قانونی نموده است افزود: در راستای گزارشات و شکایات دستگاههای متولی و مردمی ، دادگستری خمام به موضوع رسیدگی کرده و در سال 1400 حکم قطعی تخریب و اعاده مکان به وضعیت سابق صادر شده است.

وی در ادامه افزود: صبح امروز حکم تخریب بنا اجرایی شد و فرد متخلف متعهد شده است تا ظرف مدت زمان یک هفته پل مستقر بر رودخانه را نیز جمع نماید.

آقایی در پایان خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی با مطالبه گری و پیگیری مردم با متخلفین و متجاوزین بیت المال در راستای قانونی برخورد قاطع می نماید.

کد خبر: 61664
  تاریخ خبر : 1401/05/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/05/26
 دبیر خبر
 216