شنبه, 29 مرداد 1401
مشروح خبر :: پروژه کوتاه‌مدت آبی گذر از پیک مصرف کلانشهر تبریز به بهره‌برداری رسید

همزمان با چهارمین روز هفته صرفه‌جویی در مصرف آب؛

پروژه کوتاه‌مدت آبی گذر از پیک مصرف کلانشهر تبریز به بهره‌برداری رسید

پروژه اصلاح ظرفیت ایستگاه پمپاژ شماره ۵ خط آبرسانی تبریز به عنوان پروژه کوتاه‌مدت گذر از پیک مصرف سال جاری، با حضور استاندار آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "عابدین خرم" استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم از اقدامات انجام گرفته در راستای اجرای پروژه‌های کوتاه مدت گذر از پیک مصرف ۱۴۰۱ از مدیریت متعامل و درک متقابل شرکت‌های آب و آبفای استان و همراهی این دو شرکت برای بهبود وضعیت آب استان قدردانی و از زحمات کلیه دست اندرکاران پروژه اصلاح ایستگاه پمپاژ شماره ۵ که باعث بهبود و پایداری مناسب تامین آب شرب مورد نیاز کلانشهر تبریز شده است، تشکر کرد.

یوسف غفارزاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی نیز درخصوص این پروژه گفت: خط آبرسانی تبریز به طول ۱۸۰ کیلومتر دارای ۱۲ مخزن و ۵ ایستگاه پمپاژ اصلی است که آب شرب شهرها و روستاهای مسیر از میاندوآب تا تبریز را تامین می‌کند.
وی افزود: با توجه به کاهش ظرفیت و راندمان ایستگاه شماره ۵ بر اثر کارکرد بالای ۲۰ سال از ۳۰۰۰ لیتر در ثانیه به ۲۸۰۰، یکی از پروژه‌های کوتاه مدت گذر از پیک مصرف کلانشهر تبریز در سال ۱۴۰۱ اصلاح پمپاژ شماره ۵ بود که با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی با هزینه ای بالغ بر ۱۱۷ میلیارد ریال آماده بهره برداری شد که در چهارمین روز هفته صرفه جویی در مصرف آب با حضور استاندار آذربایجان شرقی، بهره‌برداری از این پروژه کلید خورد. این پروژه قادر خواهد بود کاهش ۲۰۰ لیتر در ثانیه ای ایستگاه پمپاژ شماره ۵ خط آبرسانی را جبران کند

کد خبر: 60615
  تاریخ خبر : 1401/04/05
 مهتاب علی بخشی
 64