شنبه, 29 مرداد 1401
مشروح خبر :: بهره‌مندی ٣٨ روستای شهرستان خمیر هرمزگان از نعمت آب شرب پایدار

مشاور وزیر و رئیس مرکز جهاد آبرسانی مطرح کرد:

بهره‌مندی ٣٨ روستای شهرستان خمیر هرمزگان از نعمت آب شرب پایدار

رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: با اجرای خط جدید انتقال شهرستان خمیر در استان هرمزگان، ۳۸ روستا از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند.

 به گزارش خبرگزاری آب ایران ،«میثم جعفرزاده» با حضور در استان هرمزگان و در حاشیه بازدید از پروژه‌های محرومیت زدایی شهرستان‌های خمیر بستک و بندر لنگه تکمیل خط انتقال آب از آب شیرین کن خلیج فارس به کهورستان رویدر و ۳۸ روستا را از اولویت‌های اصلی پیش‌رو عنوان کرد.
​وی در بازدید از پروژه‌های محرومیت‌زدایی شهرستان خمیر با بیان اینکه اجرای ۵۶ کیلومتر خط انتقال آب، روح تازه‌ای به روستاهای شهرستان خمیر می‌دمد، افزود: با تکمیل این پروژه جمعیتی بالغ بر ۳۴ هزار نفر از آب شرب پایدار بهره مند می‌شوند.
وی تصریح کرد: حجم عملیات پیش بینی شده برای خط انتقال خمیر به قدری تاثیرگذار خواهد بود که به اندازه ۲۰ سال کار پیش‌بینی شده است.
مشاور وزیر نیرو افزود: با توجه به برداشت‌های آب صورت گرفته در کهورستان، آب موجود فاقد شرب و غیر پایدار است و تنها گزینه نجات بخش، اجرای خط انتقال از آب‌شیرین‌کن خلیج فارس است و ما نیز در قالب پروژه محرومیت‌زدایی تلاش می‌کنیم، مردم این منطقه زودتر به آب شرب پایدار دست پیدا کنند.
به گفته جعفرزاده، آب مسئله‌ای جدی است و اگر ظرف دو سال موضوع را از تنش خارج نکنیم به مراتب درگیر مشکلات بیشتری خواهیم شد.
رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: تمرکز اصلی در آبرسانی روی خط انتقال خواهد بود چرا که اجرای شبکه توزیع بدون منابع آبی، هدر رفت پول و تاسیسات است و باید توان‌مان را بروی اجرای خط انتقال آب بگذاریم
وی ادامه داد: پیش‌بینی کلی ما ۳۰ ماهه است اما در تلاش هستیم طی ۲۴ ماه به اتمام برسانیم.
جعفرزاده بیان داشت: تلاش ما در مرکز جهاد آبرسانی سطح برخورداری ۹۰ درصدی روستاها از آب پایدار در زمان پیش بینی شده است.

کد خبر: 60570
  تاریخ خبر : 1401/04/02
 مهتاب علی بخشی
 128