شنبه, 29 مرداد 1401
مشروح خبر :: اجرای اولین طرح تصفیه و مدیریت فاضلاب‌های تانکری(سپتاژ) در مشهد

رئیس محیط زیست و آبهای غیرمتعارف معاونت آب و آبفا وزارت نیرو خبرداد:

اجرای اولین طرح تصفیه و مدیریت فاضلاب‌های تانکری(سپتاژ) در مشهد

رئیس محیط زیست و آبهای غیرمتعارف معاونت آب و آبفا وزارت نیرو گفت: اولین طرح تصفیه و مدیریت فاضلاب های تانکری(سپتاژ) در مشهد اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، اصغر جهانی در بازدیدی که توسط نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، «نصرالله پژمان فر» از طرح های فاضلاب و مدیریت پساب در رودخانه کشف رود مشهد صورت گرفت، اظهار کرد: بازدیدی از طرح تصفیه خانه فاضلاب تانکری(سپتاژ) شهر مشهد به صورت میدانی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از معضلات کنونی منابع آب، تخلیه غیراصولی فاضلاب های تانکری در حاشیه مجاری آبی و رودخانه ها است، ادامه داد: این معضلات امکان بروز آلودگی ها، افت کیفیت منابع آب و همچنین تهدیدات سلامت و بهداشت انسان و محصولات ناشی از مصرف آبهای آلوده به فاضلاب را در پی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: طرح تصفیه فاضلابهای تانکری در شهر مشهد به عنوان اولین طرح در کشور توسط شهرداری و با همکاری شرکت آب و فاضلاب مشهد در مراحل پایانی اجرا می باشد که پس از تکمیل و بهره برداری، روزانه تا سه هزار مترمکعب در روز پساب مطابق با استانداردهای مصرف آبیاری فضای سبز شهری و یا محصولات کشاورزی تولید خواهد شد.

کد خبر: 60529
  تاریخ خبر : 1401/03/30
 مهتاب علی بخشی
 129