شنبه, 29 مرداد 1401
مشروح خبر :: جلسه هم اندیشی بررسی وضعیت منابع آبی کشور برگزار شد

با حضور سازمان مدیریت بحران کشور و شرکت مدیریت منابع آب ایران:

جلسه هم اندیشی بررسی وضعیت منابع آبی کشور برگزار شد

جلسه هم اندیشی بررسی وضعیت منابع آبی کشور با حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ، ریاست سازمان مدیریت بحران کشور و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بهمراه معاونین، مدیران و مسئولین ذیربط وزارت نیرو،‌ سازمان مدیریت بحران کشور و شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، این جلسه با هدف بررسی و ارزیابی وضعیت منابع آبی کشور در بخش آب شرب و سایر مصارف،‌ تسریع در اجرای طرح‌های مهندسی رودخانه‌ها و سواحل با بهره گیری از ظرفیت‌های فنی، حقوقی و اعتباری هریک از بخش‌های مذکور و تشکیل کارگروه‌های تخصصی بمنظور تجمیع نظرات و مشارکت دادن همه ظرفیت‌های کشور در کاهش مخاطرات برگزار شد.

در این جلسه، محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اذعان به راهبردی بودن وزارت نیرو و توانمندی نیروی انسانی و تخصصی در حوزه های آب و برق و ماموریت های قابل توجه این وزارتخانه در توسعه کشور، ‌بر حمایت و همکاری بیشتر سازمان مدیریت بحران کشور با وزارت نیرو در جذب و تأمین منابع مالی و اعتباری بیشتر تأکید کرد.

در ادامه معاون آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: با توجه به هدف‌گذاری‌های اصولی انجام شده در جهت ارائه خدمات پایدار و تمرکز بر مدیریت ریسک، ‌شاهد کاهش خسارات در این بخش خواهیم بود.

جوانبخت همچنین تأکید کرد: بمنظور هم‌افزائی در اجرای برنامه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های هر دو بخش، نسبت به تشکیل کارگروه‌های تخصصی در حوزه های مختلف جهت مشارکت حداکثری در مدیریت بهینه شرایط خطیر کشور در بخش منابع آبی اقدام شود.

کد خبر: 60527
  تاریخ خبر : 1401/03/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/03/30
 مهتاب علی بخشی
 172