دوشنبه, 6 تیر 1401
مشروح خبر :: بازدید معاون مهندسی و تجهیز منابع مالی حوضه آبریز زهره، جراحی و رودخانه های جنوبی کشور از سد باغان در استان بوشهر

بازدید معاون مهندسی و تجهیز منابع مالی حوضه آبریز زهره، جراحی و رودخانه های جنوبی کشور از سد باغان در استان بوشهر

عباس جنگی مرنی، معاون مهندسی و تجهیز منابع مالی حوضه آبریز زهره، جراحی و رودخانه های جنوبی کشور با حضور در شهرستان جم از پروژه سد باغان و خط انتقال آن بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،جنگی مرنی در این بازدید اظهار کرد: طرح سد مخزنی باغان با حجم مخزن ۳۲ میلیون مترمکعب و خط لوله آبرسانی از این سد به طول ۲۸ کیلومتر، دارای پیشرفت قابل قبولی است.

وی افزود: سیاست های ستاد آب کشور در خصوص برنامه ریزی لازم برای تامین مالی و اجرای به موقع این طرح در استان بوشهر به عنوان یکی از طرح های اولویت دار وزارت نیرو بسیار حائز اهمیت است و هماهنگی لازم در استان و ارکان طرح برای تسریع در تکمیل آن ضروری است.

معاون مهندسی و تجهیز منابع مالی حوضه آبریز زهره، جراحی و رودخانه های جنوبی کشور با حضور در کارگاه خط لوله انتقال آب از این سد به پالایشگاه گاز فجر جم خاطرنشان کرد: تامین آب شرب و صنعت و کاهش اتکا به منابع آب زیرزمینی در شهرستان جم از جمله اهداف این طرح می باشد و هم اکنون با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در افق کوتاه مدت به بهره برداری خواهد رسید.

 

کد خبر: 59784
  تاریخ خبر : 1401/02/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/02/28
 روابط
 157