شنبه, 31 اردیبهشت 1401
مشروح خبر :: ۱۸ درصد بانوان وزارت نیرو جزو مدیران رده عالی هستند/ ضرورت تشکیل شورا و تشکل‌های بانوان در صنعت آب و برق

وزیر نیرو در آئین گرامیداشت روز زن خبر داد:

۱۸ درصد بانوان وزارت نیرو جزو مدیران رده عالی هستند/ ضرورت تشکیل شورا و تشکل‌های بانوان در صنعت آب و برق

وزیر نیرو با بیان اینکه بالغ بر ۱۵ درصد جمعیت وزارت نیرو را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: ۱۸ درصد کل بانوان وزارت نیرو جزو مدیران رده عالی هستند که باید در پایان دوره سیزدهم از رشد قابل توجهی برخوردار شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، "علی‌اکبر محرابیان" امروز دوشنبه در آئین گرامیداشت روز زن به مناسبت میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س)، با بیان اینکه جایگاه بانوان در مکتب اسلام بسیار رفیع است، اظهار کرد: اساسی‌ترین محور در تشکیل جامعه موضوع خانواده بوده که اصلی‌ترین رکن آن، بانوان هستند.

وی بانوان را سلول اصلی خانواده دانست و خاطرنشان کرد: سلول صحیح و سالم باعث ایجاد جامعه‌ای پرنشاط شده و این جامعه پرنشاط می‌تواند باعث رشد و پیشرفت کشور شود.
وزیر نیرو توجه و اهمیت به خانواده را اولویت اصلی جوامع برشمرد و گفت: قطعا توجه به این ظرفیت علاوه بر رشد و پیشرفت می‌تواند زمینه اعتلای تمامی حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و غیره را فراهم کند.
به گفته محرابیان، خانواده رکن اصلی جامعه است که در گرو مدیریت بانوان بوده و مدیریت این قشر از جامعه می‌تواند باعث رشد در ابعاد مختلف شود.
وی با بیان اینکه باید از ظرفیت زنان استفاده کرد، گفت: بیش از نیمی از جامعه ما را زنان تشکیل می‌دهند و قطع به یقین کشورهایی که به این ظرفیت اهمیت داده و توجه کردند، توانستند رشد بسیار خیره کننده‌ای داشته باشند، اما در جامعه‌ای که کمتر به ظرفیت زنان توجه شده شاهد بروز مشکلاتی هستیم.
وزیر نیرو با بیان اینکه کمترین انحرافات و تخلفات میزان جرایم در جامعه مربوط به بانوان است، افزود: آمار و ارقام نشان می‌دهد بیشترین تحصیل کردگان از قشر بانوان هستند، بنابراین باید در استفاده از این ظرفیت با رعایت اصول اعتقادی و اخلاقی تجدیدنظر کنیم.
محرابیان با اشاره به لزوم توجه به گردهمایی و هم‌افزایی بانوان، گفت: باید در وزارت نیرو شوراها و تشکل‌های بانوان در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی و خیریه جدی گرفته شده و در دستور کار قرار گیرد تا مشکلات مرتبط با این موضوع از طریق هم‌افزایی برطرف شود.
در پایان این آئین، از کتاب زیست بوم مدیریتی بانوان نیز با حضور وزیر نیرو و مشاور امور زنان و خانواده وزارت نیرو رونمایی شد.

کد خبر: 57530
  تاریخ خبر : 1400/11/04
 علی بخشی
 147