شنبه, 31 اردیبهشت 1401
مشروح خبر :: لایروبی بخشی از بستر رودخانه سیاه آب 1 در محدوده شهریار

لایروبی بخشی از بستر رودخانه سیاه آب 1 در محدوده شهریار

مدیر امور منابع آب شهریار از انجام عملیات پاکسازی و لایروبی بخشی از رودخانه سیاه آب ۱ در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این خبر، گفت:  رودخانه سیاه آب1 در منطقه خادم آباد، از سوی امور منابع آب شهریار به عنوان نقاط حادثه خیز در مواقع بحران سیلاب اعلام و معرفی شده بود که با توجه به اهمیت این موضوع، پاکسازی و لایروبی این محدوده، در جهت افزایش آبگذری رودخانه و عبور ایمن سیلاب های احتمالی، انجام شد.

گیتی پژوه با بیان اینکه طی این عملیات، 160 متر از طول  رودخانه مذکور با حجم خاکریزی 800 متر مکعب، لایروبی شد، تصریح کرد: این اقدام موجب ایجاد بستر مناسبی جهت عبور جریان آب در زمان وقوع سیلاب گردیده و از بروز خطرات احتمالی کاسته می­ شود.

مدیر امور منابع آب شهریار، در پایان خاطر نشان کرد: رصد و پایش تمامی رودخانه های واقع در محدوده عملیات این امور در راستای عبور ایمن سیلاب های احتمالی توسط ماموران مربوطه صورت می پذیرد و این موضوع تا ظرفیت کامل و رفع بحران از منطقه ادامه خواهد داشت و از طرف اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب شهریار پیگیری خواهد شد.

کد خبر: 57437
  تاریخ خبر : 1400/10/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/10/29
 شیخ الاسلامی
 45