سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: رفع تصرف یک هکتار از حریم و بستر رودخانه دره چای

رفع تصرف یک هکتار از حریم و بستر رودخانه دره چای

مدیر امور منابع آب شهریار از رفع تصرف یک هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه دره چای در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب، اظهار داشت: با همکاری اکیپ گشت و بازرسی واحد آب های سطحی این امور و اخذ دستور قضایی، یک هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه دره چای در محدوده فردوسیه روستای رامین با همکاری شهرداری فردوسیه رفع تصرف گردید.

گیتی پژوه با بیان اینکه این اقدام در راستای حفط و حراست از مجاری آب های سطحی و هچنین افزایش آبگذری رودخانه و پیشگیری از خسارات جانی و مالی در سیلاب های احتمالی انجام شد، اظهار کرد: این تصرفات شامل راه های دسترسی غیر مجاز به بستر رودخانه مذکور بود که با که با هوشیاری و تلاش اکیپ های گشت و بازرسی منطقه شناسایی و طی یک دو روز کاری رفع تصرف گردید.
مدیر امور منابع آب شهریار در ادامه افزود: در راستای حفاظت ازبستر و حریم رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر وحریم، گروه گشت و بازررسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.
وی در پایان ضمن تاکید بر لزوم حفاظت از منابع آب های سطحی و زیر زمینی در استان، خاطر نشان کرد: این امور به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران، همه ظرفیت خود را جهت ایمن سازی جریان آب رودخانه به کار گرفته و در این راستا با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز برخورد می نماید.

 

 

کد خبر: 55521
  تاریخ خبر : 1400/08/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/08/05
 شیخ الاسلامی
 55