سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: شناسایی 40 مورد چاه غیر مجاز / انسداد دو حلقه چاه غیرمجاز

شناسایی 40 مورد چاه غیر مجاز / انسداد دو حلقه چاه غیرمجاز

سرپرست امور منابع آب تهران، گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی یک هفته کاری با شناسایی 40 مورد چاه غیر مجاز و انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز، از تخلیه سالیانه حدود 4 هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق، اظهار کرد: با تلاش واحد بازرسی و نظارت و کارشناسان حقوقی و با اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری ، دو حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 0.2لیتر بر ثانیه و عمق 60 متر،  پر و مسدود  شد .

مرادی نسب با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، گفت: برداشت های بی رویه از منابع آبی سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

سرپرست امور منابع آب تهران، در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 

کد خبر: 55476
  تاریخ خبر : 1400/08/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/08/03
 شیخ الاسلامی
 78