سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: تامین آب از منابع داخلی اولویت استان بوشهر است

رئیس حوضه رودخانه زهره، جراحی و حوضه های جنوبی کشور:

تامین آب از منابع داخلی اولویت استان بوشهر است

رئیس حوضه رودخانه زهره، جراحی و حوضه های جنوبی کشور گفت: تکمیل طرح‌های توسعه منابع آب و تامین آب پایدار از منابع داخلی از اولویت‌های استان بوشهر است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،مهرزاد احسانی اظهار کرد: موضوع آب در سراسر کشور حائز اهمیت ویژه‌ای است و این اهمیت در استان بوشهر دوچندان نمود می‌کند چرا که بارش های این استان در بیشتر مقاطع به صورت رگباری و سیلابی است و این آب به سرعت از استان خارج می‌شود.

وی افزود: به منظور کنترل و برنامه ریزی این سیلاب‌ها و جلوگیری از ورود آن به دریا، و تبدیل آن به آب شرب، کشاورزی و صنعت و همچنین پایداری منافع محیط زیست، تکمیل طرح‌های توسعه منابع آب به عنوان یک اولویت در استان بوشهر به شمار می‌روند.

رئیس حوضه رودخانه زهره، جراحی و حوضه های جنوبی با اشاره به ضرورت تامین آب شرب پایدار در استان بوشهر گفت:  تامین پایدار آب شرب از منابع داخل استان بوشهر نیز در کنار طرح‌های توسعه منابع آب ذکر شده، می‌بایست به عنوان یک اولویت در دستور کار وزارت نیرو قرار بگیرد.

احسانی با تاکید بر تاثیر مثبت سدهای خاییز و دشت پلنگ بیان کرد: دو سد خاییز و دشت پلنگ، با توجه به موقعیت قرارگیری و شرایط مناطق پایاب آن، دو سد پر خیر و برکت برای استان بوشهر خواهد بود.

وی اضافه کرد: این دو سد با کنترل سیلاب و رهاسازی به هنگام آن، موجب پایدار سازی کشاورزی در پایین دست و در دو شهرستان تنگستان و دشتی خواهند شد.

مهرزاد احسانی گفت: از دیدگاه کارشناسی، این دو سد بسیار با ارزش می‌باشند و امیدواریم به زودی مردم از خدمات این طرح‌ها حداکثر بهره را ببرند‌.

 

کد خبر: 55432
  تاریخ خبر : 1400/08/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/08/01
 روابط
 111