سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: تشکیل شورای علمی و کارگروه های سه گانه حقوق آب در شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

تشکیل شورای علمی و کارگروه های سه گانه حقوق آب در شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

به منظور ارتقای جایگاه حقوق آب در کشور و با هدف ایجاد هماهنگی با بخش های مختلف مدیریت آب، شورای علمی حقوق آب کشور در شرکت مدیریت منابع آب ایران تشکیل شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری آب ایران اعلام کرد: اگر کالبد مدیریت مدرن آب را در چهار وجه اصلی مهندسی، اقتصاد، امور اجتماعی و دیپلماسی تمثیل کنیم، حقوق آب همانند نخ تسبیح، روح حاکم بر این وجوه و هماهنگ کننده اصلی آنهاست. کشوری که قوانین و حقوق آب پیشرو و منطبق با شرایط روز نداشته باشد، در مدیریت آب با مشکلات اساسی مواجه خواهد شد. از این رو، دفتر حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران در راستای ارتقای جایگاه حقوق آب، شورای علمی حقوق آب کشور را تشکیل داد و جهت بهره گیری از توان تخصصی کلیه کارشناسان آب در سطح کشور، سه کارگروه با عناوین «املاک و مستندسازی»، «دعاوی و امور قضایی» و «حقوقی و تقنینی» را زیرمجموعه این شورا ایجاد نمود.

«حسین زمانی» افزود در این کارگروه های کشوری، کارشناسان حقوقی و فنی حضور دارند و تعاملات حقوقی لازم را با سایر دستگاه های اجرایی و نهادهای مرتبط با مسائل آب نیز انجام خواهند داد و علاوه بر تلاش در حل مسائل حقوقی آب و جلوگیری از تبدیل آنها به چالش ها و معضلات عمده، پیشنهادهای لازم برای تدوین قوانین و مقررات به روز و کارآمد را ارائه خواهند نمود.

وی افزود: علاوه بر حقوق داخلی آب، این شورا در جهت تقویت جایگاه حقوق بین الملل آب و کمک به دیپلماسی آب گام خواهد برداشت و در واقع شورای علمی حقوق آب و کارگروه های سه گانه آن، نقش بازوی توانمند مدیریت آب کشور را ایفا خواهد نمود. 

کد خبر: 55397
  تاریخ خبر : 1400/07/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/28
 علی بخشی
 220