دوشنبه, 3 آبان 1400
مشروح خبر :: استفاده از فایناس داخلی برای تامین مالی پروژه‌های نیمه تمام مازندران

استفاده از فایناس داخلی برای تامین مالی پروژه‌های نیمه تمام مازندران

معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای مازندران از اختصاص 2500 میلیارد تومان برای ادامه پروژه‌های سد هراز، شبکه آبیاری و زهکشی هراز و نیز طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف از محل فایناس داخلی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،"قاسم اسلامی" با اشاره به پیگیری‌های بعمل توسط شرکت آب منطقه‌ای مازندران، وزارتخانه‌های نیرو و اقتصاد و دارایی و مساعدت مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه با رایزنی‌های صورت گرفته در گام اول مقرر شد مبلغ 900 میلیارد تومان از چهار بانک صادرات، سپه، تجارت و ملت دریافت نماییم و همچنین موافقت مابقی مبلغ نیز طی هفته‌های آینده صادر خواهد شد.

وی افزود: با اجرای این سه طرح بزرگ، بیش از 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش قرار خواهد گرفت و علاوه آن آب شرب شهرستان‌های آمل، نور، محمود آباد، فریدونکنار و روستاهای مسیر فراهم می‌گردد و می‌تواند 25 مگاوات برق نیز بوسیله احداث نیروگاه‌های برق‌آبی تولید شود.
معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: برای دو طرح آبرسانی به رامسر، تنکابن و عباس آباد و نیز آبرسانی به شهرهای محمودآباد، نور و رویان به میزان 700 میلیارد تومان توسط وزارت نیرو از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از محل اعتبارات موجود درخواست شده است.

کد خبر: 54686
  تاریخ خبر : 1400/06/27
 علی بخشی
 121
  ثبت دیدگاه