دوشنبه, 3 آبان 1400
مشروح خبر :: پیشرفت 71 درصدی طرح آبرسانی به شهر تفرش و 40 روستای مسیر خط انتقال در استان مرکزی

پیشرفت 71 درصدی طرح آبرسانی به شهر تفرش و 40 روستای مسیر خط انتقال در استان مرکزی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی از پیشرفت حدود71درصدی طرح آبر‌سانی به شهر تفرش و 40 روستای مسیر خط انتقال خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، عزت اله آمری اظهار کرد: فعالیت‌های عمده شرکت آب منطقه‌ای مرکزی به عنوان بخشی از مجموعه دولت و یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو، شامل دو بخش می‌شود که یک بخش آن مربوط به سدها و اجرای طرح‌های بزرگ آب‌رسانی به شهرها است که در این راستا طرح آبرسانی به شهر تفرش و 40 روستای مسیر خط انتقال نمونه بارزی از این طرح های مهم آبرسانی به شمار می‌رود که مشکل آب شرب شهر تفرش را به لحاظ کیفی و کمی برطرف خواهد کرد.

آمری با اشاره به اینکه تاکنون 120 میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده است افزود: اجرای این پروژه مهم با جدیت در حال پیگیری است  و جهت تکمیل طرح حدود 320 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

وی گفت:  اجرای این طرح تاکنون حدود 71 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امید آن می رود در صورت تأمین و تخصیص اعتبارات مورد نیاز، هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی خاطر نشان کرد: در حال حاضر لوله گذاری  60 کیلومتر از خط اصلی و 70 کیلومتر از 100 کیلومتر خطوط فرعی روستایی این طرح به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه  تاکنون 20 روستا آبرسانی شده و 20 روستای دیگر در مرحله بعدی آبرسانی می شود گفت: با توجه به شرایط آبی حاکم بر کشور و وضعیت بارندگی در سال جاری، به منظور رفع موقت مشکل آب شرب شهر تفرش، یک طرح اضطراری جهت انتقال حدود 30 لیتر آب در ثانیه در حال اجرا می باشد.

 آمری آخرین اقدامات انجام‌شده در طرح آبرسانی به تفرش و 40 روستای در مسیر را تشریح کرد و افزود: مسیر سازی به طول 60 کیلومتر، کانال کشی و لوله گذاری 60 کیلومتر خط اصلی، کانال کشی و لوله گذاری 70 کیلومتر خطوط فرعی روستایی، احداث سازه مقسم در محل چشمه، احداث دایک حفاظتی موقت در محله چشمه برای مقسم، احداث کلیه حوضچه های هوا، شیرآلات و رسوب از چشمه تا روستای جفتان، انجام تملک اراضی مورد نیاز برای ایستگاههای پمپاژ هفتیان، جفتان، قزلچه و نقوسان، برگزاری مناقصه و انعقاد قرارداد با پیمانکار جهت احداث 4 ایستگاه پمپاژ و برگزاری مناقصه و خرید کلیه پمپ های مورد نیاز ایستگاههای پمپاژ از مهمترین اقدامات اجرا شده در این طرح به شمار می روند.

کد خبر: 54621
  تاریخ خبر : 1400/06/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/23
 علی بخشی
 156
  ثبت دیدگاه