دوشنبه, 5 مهر 1400
مشروح خبر :: تغییرات "ساز وکاری" در مدیریت منابع آب، مجال بیشتری برای پرداختن به کارهای کلان آبی فراهم می کند

تغییرات "ساز وکاری" در مدیریت منابع آب، مجال بیشتری برای پرداختن به کارهای کلان آبی فراهم می کند

معاون آب وآبفای وزیر نیرو در آخرین نشست معاونین وزارت نیرو اظهار کرد: تغییرات ساز وکاری در مدیریت منابع آب،‌ مجال بیشتری برای پرداختن به کارهای کلان آبی فراهم می کند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، قاسم تقی زاده خامسی افزود: در بخش "ساخت وسازها" درصورت وجود اعتبارات مورد نیاز می توان کارها را بایک مدیریت مناسب پیش برد، اما در بخش "سازوکارها"  کار بسیار سخت است و اگر پیگیری  روزانه آقای وزیر نبود، ما نمی توانسیتم این کار را انجام بدهیم.

وی همچنین از تغییر ساختار شرکت مدیریت منابع آب ایران به 9 حوضه آبریز و تهیه سند سازکاری با کم آبی به عنوان دو اقدام "سازوکاری" مهم یاد کرد و گفت: امیدوارم در دولت سیزدهم به این سند توجه لازم بشود.

معاون آب وآبفای وزیر نیرو، همچنین ضمن اشاره به یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی به عنوان یک اقدام سازوکاری دیگر فواید این اقدام را برای مدیریت منابع آب سودمند توصیف کرد.

تقی زاده  خامسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قرارگرفتن ایران درمنطقه خشک و نیمه خشک و اظهار نگرانی از پوپولیستی شدن مقوله آب، خاطر نشان کرد: نگرانی من این است که  عده ای برای جلب توجه نگذارند خیلی کارهای اساسی در این خصوص انجام شود.

وی در ادامه  جلسه به سال های طولانی همکاری خود بادکتر اردکانیان اشاره کرد و گفت: ایشان در طول این مدت به ما یاد دادند که چگونه، چقدر و در چه چارچوبی باید کار کنیم و همیشه انصافاً از ما جلوتر بودند.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو از مدیریت سیل مهیب خوزستان درسال 1398 که با تلاش مدیران وکارکنان آب و برق خوزستان مهار شد و می توانست به یک تلخکامی بزرگ تبدیل شود، نام برد و گفت: خدماتی که در دوره مدیریتی دکتر اردکانیان انجام شده، علی رغم بی مهری ها از ذهن ها خارج نمی شود و تفقد و مهربانی مقامات کشور و غالب مردم گواه این مطلب است.

کد خبر: 53802
  تاریخ خبر : 1400/05/12
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/12
 علی بخشی
 203
  ثبت دیدگاه