پنجشنبه, 23 اردیبهشت 1400
مشروح خبر :: انسداد شش حلقه چاه غیرمجاز

توسط امور آب رباط کریم انجام شد؛

انسداد شش حلقه چاه غیرمجاز

مدیر امور منابع آب شهرستان رباط کریم از انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت 237 هزار متر مکعب از منابع آب های زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبد الناصر ابراهیمی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی، شش حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 90متر و آبدهی 12 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 237 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

وی در ادامه افزود:  فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

مدیر امور منابع آب رباط کریم در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 51440
  تاریخ خبر : 1400/01/31
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/01/31
 شیخ الاسلامی
 47
  ثبت دیدگاه