پنجشنبه, 23 اردیبهشت 1400
مشروح خبر :: از خروج سالانه بیش از 73 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد

با انسداد 11 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب ورامین؛

از خروج سالانه بیش از 73 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب ورامین گفت: طی هفته گذشته با انسداد 11 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه بیش از 73 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام مطلب فوق، افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی این امور و اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته 11 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در مجموع به عمق هزار و 75 متر و با دبی 4.4  لیتر برثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 73.8 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

داودی در ادامه تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی، یک مورد شناسایی چاه غیرمجاز صورت پذیرفت که مراتب تشکیل پرونده، صدور اخطاریه و انسداد آن در دست اقدام است.

داودی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

 

کد خبر: 51438
  تاریخ خبر : 1400/01/31
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/01/31
 شیخ الاسلامی
 38
  ثبت دیدگاه