پنجشنبه, 23 اردیبهشت 1400
مشروح خبر :: نشست مشترک رئیس حوضه آبریز ارس با شرکتهای آب منطقه ای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و اردبیل برگزار شد

نشست مشترک رئیس حوضه آبریز ارس با شرکتهای آب منطقه ای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و اردبیل برگزار شد

اولین جلسه ویدئوکنفرانسی به منظور همفکری و تبادل نظر برای مدیریت حوضه آبریز ارس با مشارکت شرکتهای آب منطقه ای ورئیس حوضه آبریز ارس برگزار شد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،در این نشست که مدیران حوضه آبریز ارس در ستاد آب کشور و مدیران عامل شرکتهای آب منطقه ای استانهای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و اردبیل واعضای هیئت‌مدیره و معاونان و مدیران این شرکتها حضور داشتند پیرامون مدیریت به هم پیوسته حوضه آبریز ارس و موضوعات مرتبط با آن تبادل نظر شد.

در این جلسه، قندهاری رئیس حوضه آبریز ارس بر اهمیت مدیریت یکپارچه این حوضه آبریز ارس تاکید کرد و هماهنگی و همکاری سه استان را در مدیریت آن موثر دانست.

 قندهاری در ادامه اظهار امیدواری کرد تغییر ساختار ایجاد شده در ستاد آب کشور، بتواند تامین آب مصارف کم آب بر و اشتغال را مدیریت کند و موجب توسعه مناطق و ارتقای تولیدات شود.

 در این جلسه غفار زاده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی نیز گزارشی از سابقه بهره برداری مشترک از منابع آب و انرژی ارس و اقدامات این شرکت در این خصوص ، از جمله اجرایی نمودن چندین  پروتکل  مشترک با کشورهای همجوار و بهره برداری مشترک ومسالمت امیز توسط این کشورها، و سابقه همکاری استانهای همجوار ارایه نمود.     

در این جلسه همچنین جنگی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل همکاری و تعاملات بین شرکتهای آب منطقه ای استان‌های مربوط به حوضه آبریز ارس را مطلوب توصیف کرد و گفت : شناسایی و بررسی موضوعات مربوط به منابع آب حوضه آبریز ارس به منظور اعمال مدیریت بهینه  و پیاده سازی رویکرد مدیریت یکپارچه در حوضه آبریز ارس حائز اهمیت فراوان است و برای ارتقای این مدیریت و تعامل، باید بیش از پیش همکاری و همفکری کنیم.

در این جلسه همچنین طالبیان سرپرست شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ضمن تشریح وضعیت منابع آب استان و مقایسه آن در حوضه ارس گزارشی از تاسیسات  آبی موجود در این محدوده ارائه داد.

کد خبر: 51429
  تاریخ خبر : 1400/01/31
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/01/31
 علی بخشی
 228
  ثبت دیدگاه