پنجشنبه, 23 اردیبهشت 1400
مشروح خبر :: شناسایی و توقیف 28 دستگاه حفاری غیرمجاز آب در استان مرکزی

شناسایی و توقیف 28 دستگاه حفاری غیرمجاز آب در استان مرکزی

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای مرکزی، از شناسایی و توقیف 28 دستگاه حفاری غیرمجاز آب در سطح استان طی سال گذشته خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،"محمود قدبیگی" با تأکید بر پیگیری جدی تخلفات بخش آب گفت: اکیپ‌های گشت و بازرسی حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی در استان مرکزی با همکاری نیروهای انتظامی و مراجع قضایی موفق به توقیف 28 دستگاه حفاری غیرمجاز در سال گذشته در این استان شده‌اند.
قدبیگی افزود: به دلیل برداشت‌های غیرمجاز، بیشتر دشت‌های استان در وضعیت نامناسبی قرار دارند و با جدیت با حفرکنندگان چاه‌های غیرمجاز برخورد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: انسداد چاه‌های غیرمجاز و توقیف دستگاه‌های حفاری غیرمجاز دارای منفعت عمومی است و در صورت عدم جلوگیری از برداشت آب از این چاه‌های بدون مجوز قانونی، سطح آب‌های زیرزمینی کاهش می‌یابد و به مرور شاهد از دست رفتن کشاورزی سایر کشاورزان نیز خواهیم بود.
معاون حفاظت و بهره برداری ار منابع آب شرکت آب منطقه‌ای مرکزی اظهار کرد: از تمامی هم استانی‌ها درخواست می‌شود هرگونه حفاری غیرمجاز را به اطلاع ادارات منابع آب شهرستان‌ها برسانند و یا با شماره تلفن 33125197 در سطح استان تماس حاصل کنند.

کد خبر: 51394
  تاریخ خبر : 1400/01/29
 علی بخشی
 139
  ثبت دیدگاه