شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: برگزاری بیستمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بشرویه

برگزاری بیستمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بشرویه

مدیر امور منایع آب شهرستان بشرویه گفت :بیستمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب درمحل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در این جلسه سید هاشم حجتی نیز ضمن ارائه گزارش از وضعیت منابع آّبی دشت بشرویه، اعلام داشت: روند سریع افت سطح آب زیرزمینی و کسری مخزن دشت بشرویه طی چند سال گذشته با همت کشاورزان بشرویه با نصب کنتورهای هوشمند آب و برق جبران شده است هر چند که همچنان به دلیل خشکسالی های پی در پی با افت سفره آب زیرزمینی و کسری مخزن دشت روبرو هستیم که لازم است با همراهی کشاورزان و مسئولین با اجرای قوانین و دستورالعملهای موجود به ثبات و پایداری دشت کمک کنیم‌.

وی با اشاره به اینکه 90 درصد تغذیه آبخوان از بستر رودخانه ها صورت می گیرد،یادآور شد: برداشت غیر مجاز و بدون نظر کارشناسی از بستر رودخانه ها، تغذیه آبخوان و کشاورزی پایین دست را به مخاطره می اندازد.

در ادامه "علی شفیعی" فرماندار شهرستان بشرویه گفت: سیل سال ۹۸ خسارات جبران ناپذیری به اراضی کشاورزی و باغات شهرستان وارد نمود که لزوم بازگشایی مسیرهای اصلی رودخانه با آغاز فصل بارندگی ها امری بسیار ضروریست.

وی در خصوص رودخانه کال سنوا افزود: در سالهای پر بارش شاهد طغیان این رودخانه و ایجاد مشکلاتی برای اراضی و باغات کشاورزی هستیم که لازم است در این خصوص برنامه ریزی مناسبی جهت جلوگیری از وقوع خسارت اندیشیده شود.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای شورای حفاظت منابع آب به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و نکاتی را یادآور شدند.

کد خبر: 55516
  تاریخ خبر : 1400/08/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/08/05
 مدیر روابط عمومی سایت
 57