شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: تداوم کمبود بارش ها در محدوده های مطالعاتی و حوضه های آبریز استان اردبیل

تداوم کمبود بارش ها در محدوده های مطالعاتی و حوضه های آبریز استان اردبیل

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از تداوم کاهش بارندگی های استان اردبیل در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته و متوسط بلند مدت استان خبرداد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،اسداله دیندار سوها با بیان اینکه متوسط تجمعی بارش استان تاکنون حدود 9 میلیمتر است افزود: آمارها کاهش 68درصدی بارشها نسبت به متوسط بلند مدت در سطح استان را نشان می‌دهد.

 دیندار سوها با استناد به پیش بینی‌های هواشناسی، کاهش بارش‌ها را در استمرار شرایط خشکسالی سال آبی گذشته دانست و افزود: متوسط بارندگی های استان در سال آبی جاری، موید کاهش 75 درصدی نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته می‌باشد.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای استان اردبیل با اشاره به تداوم خشکسالی و کمبود بارندگی ها در سطح محدوده های مطالعاتی و به تبع آن کاهش روانآب و حجم ذخیره سدهای استان تصریح کرد: برای گذر از بحران و کاهش اثرات آن، در کنار بهره گیری از تجارب مدیریت خشکسالی در سال گذشته، تهیه برنامه جامع منابع و مصارف با رویکرد صرفه جویی و مصرف بهینه آب در بخش های خدمات، شرب و بهداشت، کشاورزی و صنعت در دستور کار ذینفعان قرار گیرد.

 

 

کد خبر: 55438
  تاریخ خبر : 1400/08/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/08/01
 رئیس اداره روابط عمومی
 65