یکشنبه, 14 آذر 1400
مشروح خبر :: اجاره چاه های کشاورزی همدان جهت تامین آب شرب در دستور کار

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان:

اجاره چاه های کشاورزی همدان جهت تامین آب شرب در دستور کار

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت : جلسات متعدد و پیگیری های بسیاری در راستای اجاره چاه های کشاورزی همدان جهت تامین آب شرب در پیش گرفته شده است؛ در این راستا مشوق هایی نیز برای کشاورزان در نظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، منصور ستوده؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان تاکنون جلسات متعددی را با محوریت اجاره چاه های کشاورزی همدان جهت تامین آب شرب با مسئولین مربوطه، کشاورزان و روستاییان برگزار نموده است.

گفتنی است؛ این جلسات با حضور دادستان همدان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان، فرماندار همدان، مسئولین مربوطه در شرکت آب و فاضلاب، جهادکشاورزی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در حال پیش روی است.

 منصور ستوده؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان در خصوص وضعیت پیش روی این طرح با بیان اینکه در حال حاضر، با برگزاری جلسات متعدد و پیگیری های مناسبی در این راستا در حال پیش روی است، عنوان کرد: اجاره چاه های کشاورزی همدان جهت تامین آب شرب در دستور کار است که در این راستا تاکنون تعداد ۲۷ چاه کشاورزی در قالب این طرح شناسایی شده اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان در این زمینه مطرح کرد: از این تعداد در 16 مورد نظرات موافق جلب شده و هم اکنون، با ۶ مالک چاه کشاورزی توسط آبفا قرارداد بسته شده و آب وار مدار شبکه توزیع شرب شده است.

ستوده با بیان اینکه با بقیه کشاورزان نیز در حال رایزنی در این زمینه هستیم، مشوق های مربوطه برای کشاورزان را چنین مطرح کرد: در این راستا مساعدت با تغییر و اصلاح نام پروانه های بهره برداری، تسریع در صدور مجوزهای مورد نیاز کشاورزان، در زمینه افزایش قدرت منصوبات چاه و مساعدت در شارژ کارت چاه های مجهز به کنتور هوشمند را برای این کشاورزان در پیش خواهیم گرفت.

 

 

کد خبر: 55335
  تاریخ خبر : 1400/07/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/26
 همایون
 73