شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: پیشرفت فیزیکی ۹۶ درصدی تصفیه خانه آب شرب تویسرکان

پیشرفت فیزیکی ۹۶ درصدی تصفیه خانه آب شرب تویسرکان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: در حال حاضر تصفیه خانه آب شرب تویسرکان 96 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ، منصور ستوده با بیان اینکه اقداماتی در مسیر تامین آب پایدار برای شهرستان تویسرکان به انجام رسیده است، مطرح کرد: در این راستا احداث سد سرابی با اعتباری بالغ بر 59 میلیارد تومان ، احداث خط انتقال آب شرب از سد سرابی به داخل شهر تویسرکان به طول 15 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 29 میلیارد تومان و احداث تصفیه خانه آب شرب با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان در این شهرستان برنامه ریزی و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه خط انتقال به طول ۱۵ کیلومتر اجرا شده و در حال حاضر نیز تصفیه خانه به روش BOT و توسط سرمایه گذار بخش خصوصی اجرا و در شرف افتتاح است، اظهار کرد: با اتمام این تصفیه خانه، از ظرفیت کامل آن برای تامین آب شرب تویسرکان و جایگزنی آن با آب چاه ها استفاده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان ادامه داد: در حال حاضر حدود ۸۰ لیتر در ثانیه از آب سد سرابی برای مصارف شرب شهر استفاده می شود.

ستوده با بیان این موضوع تصریح کرد: تصفیه خانه آب شرب تویسرکان یکی از مهم‌ترین پروژه های این شهرستان است که پس از تکمیل شدن سد سرابی و خط آبرسانی به داخل شهر انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه احداث تصفیه خانه آب شرب مدرن شهرستان تویسرکان سال ۹۴ آغاز شده است، اظهار کرد: این تصفیه خانه به روش BOT و توسط سرمایه گذار بخش خصوصی اجرا شده و هم اکنون پیشرفت 96 درصدی دارد.

ستوده خاطرنشان کرد: این تصفیه خانه دارای 3 مدول هر یک با ظرفیت 10 هزار متر مکعب در شبانه روز است که می تواند 324 لیتر در ثانیه معادل 28 هزار متر مکعب آب در شبانه روز را تصفیه نماید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان در پایان تصریح کرد: پیش بینی می شود، این تصفیه خانه در پاییز سال جاری به بهره برداری تجاری برسد و با توجه به تخصیص آب شرب از سد سرابی به میزان 7 میلیون متر مکعب در سال، حدود 220 لیتر در ثانیه آب شرب شهر تویسرکان را تصفیه و تامین نماید.

کد خبر: 55274
  تاریخ خبر : 1400/07/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/24
 همایون
 69