سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: اجرای فاز دوم طرح آبرسانی به ۳۳ هزار نفر از مردم منطقه نمین و عنبران در اردبیل

اجرای فاز دوم طرح آبرسانی به ۳۳ هزار نفر از مردم منطقه نمین و عنبران در اردبیل

نماینده مجری طرح آبرسانی نمین و عنبران، از پیشروی و اجرای فاز دوم طرح آبرسانی نمین و عنبران به منظور آبرسانی پایدار به ۳۳ هزار نفر در شهرستان نمین خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ، حسن کروبیان گفت: باتوجه به افتتاح فاز اول طرح آبرسانی نمین و عنبران که حدود ۱۲ کیلومتر لوله پلی اتیلن سایز ۵۰۰ میلی‌متر، حدود ۹ کیلومتر لوله پلی اتیلن سایزهای ۳۵۵ و ۲۵۰ میلیمتر کار شده است دبی آب تحویلی از ۵۰ به ۸۰ لیتر افزایش یافت و مشکل بی آبی نمین در زمان غیر پیک رفع شد.

وی افزود: با اجرای کامل طرح آبرسانی نمین و عنبران که شامل ایستگاه پمپاژ ۱۶۷ لیتر در ثانیه در روستای گللو و مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی در سه راه عنبران و اتمام خط انتقال ۲۵۰ میلیمتری داخل شهر عنبران مشکل آب نمین و عنبران تا افق ۱۴۲۵ مرتفع خواهد شد.

 کروبیان خاطرنشان کرد: در فاز اول این طرح تامین ۸۰ لیتر در ثانیه آب برای شهرهای نمین و عنبران و ۵ روستای محدوده شهرستان نمین برای ۳۳ هزار نفر انجام شد و در بلندمدت و پس از اتمام طرح نیز  ۱۶۷ لیتر در ثانیه آب برای افق سال ۱۴۲۵ این منطقه به انجام خواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: علی رغم سختی‌ها و کمبود منابع آب، فعالیت‌ها در تمامی پروژه‌های بخش آب تعطیل نشده است و عملیات اجرایی در فاز دو نمین و عنبران با جدیت در حال اجرا می باشد.

گفتنی است طرح آبرسانی نمین و عنبران با هدف تامین آب شرب مطمئن و پایدار شهرستان نمین و عنبران و ۵ روستا‌ی مجتمع وحدت (روستاهای گلشن، جید، میناباد، میرزانق و عنبران علیا) با نیاز آبی  ۱۶۷ لیتر در ثانیه تا افق ۱۴۲۵ به طول ۲۵کیلومتر باجدیت و با رعایت پروتکل های بهداشتی درحال اجراست.

 

 

 

 

کد خبر: 55256
  تاریخ خبر : 1400/07/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/22
 رئیس اداره روابط عمومی
 59