سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: شناسایی و توقیف یک دستگاه حفاری غیرمجاز در محدوده شهرستان اردبیل

شناسایی و توقیف یک دستگاه حفاری غیرمجاز در محدوده شهرستان اردبیل

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت منطقه ای اردبیل گفت: با نظارت شبانه روزی اکیپ های گشت و بازرسی آب های زیرزمینی شهرستان اردبیل یک دستگاه حفاری غیرمجاز شامل تراکتور و ادوات حفاری اعم از دکل، مته و غیره در منطقه شناسایی و توقیف شد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،داور بستام  اظهار داشت: در پی گشت زنی های اکیپ گشت و بازرسی آب های زیرزمینی شهرستان اردبیل، یک دستگاه حفاری غیرمجاز در منطقه شناسایی و توسط گروه گشت و بازرسی با همکاری نیروی انتظامی و اخذ دستور قضایی از دادستان توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.

وی با تاکید بر پیگیری جدی تخلفات بخش آب، افزود: با وجود محدودیت منابع آب، متاسفانه برخی از بهره برداران بدون رعایت قوانین توزیع عادلانه آب با حفر غیرمجاز چاه های نیمه عمیق  و عمیق با استفاده از دستگاه های غیرمجاز حفاری به آبخوان ها آسیب جدی وارد می کنند.

بستام  حضور مستمر گروه های گشت و بازرسی را به منظور جلوگیری از بهره برداری غیرمجاز منابع آب سطحی و زیرزمینی موثر دانست و یادآور شد: در استان اردبیل  ۲۲ اکیپ گشت و بازرسی مربوط به آبهای سطحی و آبهای زیرزمینی هستند که به صورت شبانه روزی مسئولیت شناسایی و برخورد قانونی با متخلفان منابع آبی در راستای اهمیت و لزوم حفاظت و صیانت از سفره های آب زیرزمینی و منابع آب سطحی را در دستور کار خود قرار داده اند.

مدیر دفتر حفاطت  و بهره برداری از منابع آب زیرزمینی با بیان اینکه جلوگیری از حفر غیرمجاز چاه توسط اکیپ های گشت و بازرسی منابع آب از اولویت های طرح ملی «احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی کشور» است، گفت: حسب وظیفه  ذاتی در راستای صیانت و حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل و همچنین به دلیل درخواست مالکین چاه های مجاور و گزارش مردمی به سامانه ۳۱۷۱ از فعالیت حفاران غیر مجاز با جدیت هرچه تمام جلوگیری خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر: 55182
  تاریخ خبر : 1400/07/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/19
 رئیس اداره روابط عمومی
 79