شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: تخصیص ۲۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح سد عمارت در استان اردبیل

تخصیص ۲۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح سد عمارت در استان اردبیل

نماینده مجری طرح سد مخزنی عمارت از تخصیص ۲۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این طرح خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته و تخصیص منابع مالی روند تکمیل سد مخزنی عمارت به منظور اتمام طرح در زمان مناسب در حال انجام است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،"سیدنادر زکوی" تصریح کرد: دو پیمانکار اصلی پروژه فعالیت در جبهه‌های کاری را با توجه به اعتبار موجود افزایش داده و هم اکنون فعالیت در بخش‌های حفاری و تزریق، بتن ریزی در سرریز و برج آبگیر، تکمیل ساختمان‌های راس و بهره برداری، اتاقک‌های روی تاج سد، هیدرومکانیکال و تملک اراضی مخزن سد با جدیت در حال انجام است.

وی اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته برای تامین اعتبار مالی لازم از منابع مالی مختلف به منظور تکمیل احداث سد مخزنی عمارت با ظرفیت ۱۸۲ میلیون مترمکعب آب، اعتبار مصوب برای سال ۱۴۰۰ از محل اعتبار عمرانی ۴۸۵ میلیارد ریال و از محل هدفمندی یارانه‌ها ۸۰۰ میلیارد ریال اخذ شده است و قرارداد فایناس داخلی از محل ماده ۵۶ قانون تنظیم مقررات مالی دولت با بنیاد مستضعفان و جانبازان به مبلغ یک هزار میلیارد ریال مبادله شد.
وی یادآور شد: حدود دو سال برای اخذ این فاینانس تلاش شده بود و با این اعتبارات روند فعالیت‌های اجرایی در سد عمارت در روزهای پیش رو افزایش می‌یابد.

 

 

 

 

 

کد خبر: 55175
  تاریخ خبر : 1400/07/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/19
 رئیس اداره روابط عمومی
 75