سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به منظور شناسایی و تسریع در اجرای طرح های پیشران توسعه استان اردبیل

جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به منظور شناسایی و تسریع در اجرای طرح های پیشران توسعه استان اردبیل

با حضور استاندار اردبیل، معاونان استاندار، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل و مدیران سایر دستگاههای اجرایی استان، جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با تاکید بر شناسایی و تسریع در اجرای طرحهای پیشران توسعه استان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،سید حامد عاملی در این جلسه گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل با همکاری و پیشنهاد مدیران کل دستگاههای اجرایی استان و فرمانداران متناسب با سند آمایش فهرست طرح ها اساسی پروژه های پیشران توسعه اقتصادی استان اردبیل را در بخشهای صنعت، کشاورزی و خدمات تعیین و برای اجرای آنها برنامه ریزی کنند.

وی با بیان اینکه تمام پروژه ها و طرح های پیشران توسعه توسط دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل جمع بندی شده و در جلسه کمیته تلفیق هفته آینده بررسی می شود افزود: برای هر شهرستان یک سری پروژه هایی که موجب پیشرفت و توسعه اقتصادی در استان و شهرستانها خواهد شد، مشخص می گردد و پیگیری های لازم برای تامین منابع انجام لازم انجام می شود.

عاملی تصریح کرد: این طرحها در سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی مد نظر قرار گرفته است و تلاش مجموعه بیشتر برای پروژه هایی خواهد بود که گشایش اقتصادی و رونق اشتغال برای جوانان را در شهرستان ها به دنبال داشته باشد.

رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصریح کرد: اساس و بنیان توسعه اقتصادی، افزایش تولید است و باید تلاش کنیم تولید در همه نقاط استان رونق بگیرد و دستگاه های اجرایی با تلاش شبانه روزی از مشکلات و تراکم مسایل اجتماعی و اقتصادی مردم بکاهند.

وی تصریح کرد: استان اردبیل باید بهشت سرمایه گذاران شود و کسی که در مسیر سرمایه گذاری گام برمی دارد نوعی جهاد اقتصادی کرده و باید تولید ثروت و سرمایه گذاری در استان در تمام حوزه ها حمایت شوند.

کد خبر: 55169
  تاریخ خبر : 1400/07/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/19
 رئیس اداره روابط عمومی
 74