سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: نصب ۲۰۰۰ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاههای استان اردبیل

نصب ۲۰۰۰ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاههای استان اردبیل

مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب و نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از نصب حدود ۲۰۰۰ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاههای استان در بخش‌های مختلف مصارف از زمان شروع طرح احیا و تعادل بخشی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، داور بستام تصریح کرد: در راستای مدیریت و نظارت دقیق بر منابع آب زیرزمینی و حفظ و صیانت از این منابع، گروههای گشت و بازرسی این شرکت با همکاری مسئولین قضایی و انتظامی در سطح استان، اقدام به پر و مسلوب المنفعه نمودن ۶۲ حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز در شش ماهه اول سال جاری کرده است.

وی صرفه جویی حاصل از انسداد این 62 حلقه چاه غیرمجاز را بیش از‌960 هزار متر مکعب ذکر کرد و افزود: از اول سال جاری تاکنون ۱۶۰ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاههای استان نصب شده  و 20 دستگاه نیز با هزینه بهره برداران چاهها خریداری شده و در ماه بعدی نصب خواهد شد.

 بستام همچنین اظهار داشت: در شش ماهه اول سال منصوبات غیرمجاز 30حلقه چاه دارای اضافه برداشت تقلیل و برچیده شده است و علاوه بر اقدامات یاد شده همگام با سایر پروژه های تعادل بخشی پروژه اطلاع رسانی در سطح استان و با ترویج فرهنگ مصرف بهینه و با ارتقا سواد آبی بهره برداران و اجرای طرح داناب در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اینکه این شرکت با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون و خشکسالی حادث شده با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود، از ادامه این عملیات تا پر کردن بقیه چاههای غیرمجازی که حکم پر و مسلوب المنفعه شدن آنها توسط مراجع قضایی صادر گردیده خبر داد.

 

 

 

کد خبر: 55130
  تاریخ خبر : 1400/07/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/17
 رئیس اداره روابط عمومی
 71