سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: تامین آب شرب مراکز جمعیتی روستایی، اولویت کاری شرکت آب منطقه ای استان اردبیل است

تامین آب شرب مراکز جمعیتی روستایی، اولویت کاری شرکت آب منطقه ای استان اردبیل است

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی نماینده مردم شریف شهرستانهای اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از روستاهای حوزه انتخابیه نماینده در منطقه بازدید کردند.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،عباس جنگی مرنی در این بازدید ضمن تشریح وضعیت منابع آبی دشت اردبیل گفت: علی رغم وقوع خشکسالی و کمبود بارندگی ها، شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در دو سال اخیر با همکاری شرکت آبفای استان تلاش کرده آب شرب مراکز جمعیتی  جنگی مرنی افزود: استفاده بهینه از منابع آب موجود و اعمال صرفه جویی در مصرف آب و تغییر الگوی کشت از راهکارهای اصلی مدیریت مصرف آب در بخش های شرب و کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل اظهار داشت: کشاورزان عزیزمان نقش بسزایی در حفاظت و صیانت از منابع آب دارند و در راستای مدیریت هرچه بهتر مصرف آب و اصلاح الگوی کشت می توانند اثربخش باشند.

 جنگی مرنی با اشاره به تلاشهای مستمر و برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در سال آبی گذشته یادآور شد: علی رغم کم آبی و خشکسالی در سال آبی گذشته، کارکنان شرکت در سطح استان با تلاشهای شبانه روزی خدمت رسانی به مردم عزیز در روستاها را در بخش منابع آب زیرزمینی و آب های سطحی انجام دادند و با نزول بارشها در فصل بارندگی و ذخیره سازی منابع آب، این خدمت صادقانه و بی منت در سال آبی جاری نیز با جدیت ادامه خواهد داشت.

در این بازدیدها حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تشکر از اقدامات و پیگیری های شرکت آب منطقه ای استان اردبیل و سایر دستگاه‌ها در خدمت به مردم و حل مسایل آنها در روستاها، کمک به برطرف کردن مشکلات جامعه روستایی را مهم و ارزشمند دانست و بر آن تاکید کرد. در ادامه مسئولان ذیربط با بررسی مسائل و چالش های روستاهای منطقه که توسط تعدادی از مردم شریف مطرح گردید، راهکارهای مورد نیاز را ارائه دادند و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

 

 

 

کد خبر: 55110
  تاریخ خبر : 1400/07/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/17
 رئیس اداره روابط عمومی
 38