شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: تامین آب شرب مرکز استان اردبیل با اطمینان پذیری خوبی درحال انجام است

تامین آب شرب مرکز استان اردبیل با اطمینان پذیری خوبی درحال انجام است

رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه عضو هیئت مدیره و معاون حفاظت و بهره برداری شرکت، رئیس اداره بهر برداری از سد یامچی و رئیس اداره منابع آب شهرستان نیر از آخرین وضعیت ذخیره آب و منابع و مصارف آب در مخزن سد یامچی بازدید کرد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،عباس جنگی مرنی در این بازدید با اشاره به اهمیت ذخیره سازی مطلوب آب برای تامین آب شرب مرکز استان و کشاورزی شبکه آبیاری یامچی، بر مدیریت هر چه بهینه مصارف آب در ماههای آتی و آبگیری مخزن سد یامچی تاکید نمود و افزود: تامین آب شرب مرکز استان اردبیل با اطمینان پذیری خوبی درحال انجام است و سناریوهای مختلف منابع و مصارف آب درسال آتی برای مدیریت سد یامچی در حال تهیه می باشد.

جنگی مرنی تامین آب شرب مطمئن و پایدار را برای مراکز جمعیتی در استان اردبیل از جمله وظایف اصلی شرکت آب منطقه ای اردبیل عنوان و اضافه کرد: انتظار می رود ضمن برنامه ریزی جهت انجام تعمیرات دوره ای و عملیات کنترل پایداری و ایمنی در سد یامچی و سایر سدهای استان، تمهیدات لازم برای پایش کیفی مخزن نیز به طور مستمر انجام گیرد.

 رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در پایان از عموم شهروندان درخواست کرد تا با صرفه جویی و مصرف بهینه آب شرب، شرکت آب منطقه ای استان اردبیل را در خدمات رسانی بهتر به مردم یاری نمایند.

 فیروز ندایی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: نظر به اهمیت سد مخزنی یامچی در تامین آب شرب مرکز استان اردبیل طبق برنامه ریزی بعمل آمده، پایش مستمر کیفی مخزن سد انجام می شود و به محض شروع فصل بارشها، آبگیری آن در سال آبی جاری انجام خواهد شد ولی با توجه به ادامه خشکسالی بایستی در مصرف آب صرفه جویی شود.

 هادی حبیب زاده رئیس اداره بهره برداری سد یامچی نیز در ادامه گزارشی از آخرین وضعیت منابع و مصارف آب سد یامچی و ذخیره آب در مخزن ارائه کرد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

 

 

کد خبر: 54922
  تاریخ خبر : 1400/07/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/07
 رئیس اداره روابط عمومی
 74