سه‌شنبه, 4 آبان 1400
مشروح خبر :: تامین آب شرب شهرجدید هشتگرد در استان البرز

تامین آب شرب شهرجدید هشتگرد در استان البرز

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای البرز از تامین آب شرب شهر جدید هشتگرد جهت کاهش برداشت آب از سفره های آب زیرزمینی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران پرویز قلی زاده گفت: با توجه به اینکه مسکن مهر فاز 7 شهرجدید هشتگرد آماده تحویل به ساکنان بوده و تامین آب آن از طریق چاههای موجود می بایست بوسیله احداث ایستگاه پمپاژ انجام شود، به صورت اضطراری مقرر گردید تصویه خانه اضطراری آب شرب شهر جدید هشتگرد به ظرفیت 158 لیتر برثانیه احداث و آب خام آن از خط انتقال آب طالقان به تهران با تخصیص 5 میلیون متر مکعب در سال تامین گردد.

وی  ادامه داد :عملیات اجرایی احداث تصفیه خانه در تیر ماه سال 96 آغاز و مرحله اول آن در تیر ماه سال 97 به بهره برداری رسید.

 معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای البرز اظهارکرد: درحال حاضر این تصفیه خانه با دبی متوسط 190لیتر بر ثانیه در حال بهره برداری می باشد.

وی گفت: در حال حاضر در تصفیه خانه اضطراری فقط تصفیه فیزیکی و کاهش کدورت آب صورت می پذیرد و عملیات کلرزنی و گندزدایی توسط شرکت آب و فاظلاب استان انجام می پذیرد که با تکمیل سیستمهای تصفیه شیمیایی و بهبود کیفی آب نظیر الکترولیز نمک طعام به منظور کلرزنی و سیستم تزریق مواد منعقد کننده که در حال ساخت می باشند، در محل تصفیه خانه انجام می پذیرد.

قلی زاده ادامه داد: پیشرفت فیزیکی پروژه حدود 80 درصد است و در صورت تامین منابع مالی پیش بینی می گردد تا پایان سال 1400 عملیت اجرایی به پایان رسد.

کد خبر: 54854
  تاریخ خبر : 1400/07/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/03
 عباس کیخایی
 166
  ثبت دیدگاه