دوشنبه, 5 مهر 1400
مشروح خبر :: پیشرفت فیزیکی 60 درصدی سد دیورش شهرستان رودبار

پیشرفت فیزیکی 60 درصدی سد دیورش شهرستان رودبار

استاندار گیلان بر ضرورت استمرار تلاش ها برای تأمین بیشتر اعتبارات و تجهیزات مورد نیاز به منظور تکمیل سریعتر پروژه سد دیورش شهرستان رودبار و تحویل آن به مردم تأکید کرد

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، ارسلان زارع  پس از بازدید از روند احداث و تکمیل سد مخزنی دیورش رودبار با اعلام پیشرفت فیزیکی حدود 60 درصدی این پروژه به خبرنگاران ، بر ضرورت استمرار تلاش ها برای تأمین بیشتر اعتبارات و تجهیزات مورد نیاز به منظور تکمیل سریعتر پروژه و تحویل آن به مردم تأکید کرد.

وحید خرّمی رییس هیئت مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در این بازدید گفت : سد دیورش با هدف تأمین آب آشامیدنی شهرستان رودبار و نیز آب کشاورزی برای اراضی مستعد این شهرستان ، طراحی و در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه تا کنون بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن به بیش از یکصد میلیارد تومان اعتبار نیاز است ، گفت: برای دسترسی مردم به آب تأمین شده، نیاز به خطوط انتقال و تأسیسات است که بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان نیز در این بخش باید اعتبار تأمین شود.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان افزود : تمهیداتی برای تأمین اعتبارات و تجهیزات مورد نیاز این پروژه اندیشیده شده و در حال حاضر سد دیورش از پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصدی برخوردار است.

گفتنی است استاندار گیلان در این بازدید از مسئولان محلی ، پیمانکار پروژه و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با احداث این سد تشکر و قدردانی کرد.

 

کد خبر: 54393
  تاریخ خبر : 1400/06/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/17
 دبیر خبر
 157
  ثبت دیدگاه