شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: رفع تصرف 4000 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ها در خراسان جنوبی

رفع تصرف 4000 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ها در خراسان جنوبی

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی از رفع تصرف 4000 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه های استان از ابتدای سالجاری خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، "سید سعید پور جعفر" با اعلام این خبر افزود: در راستای حفظ و حراست از مجاری آب های سطحی و همچنین پیشگیری از خسارت جانی و مالی در سیلاب های احتمالی ، رفع تصرف مستحدثات غیر مجاز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وی افزود : این عملیات پس از شناسایی و ابلاغ اخطاریه به متخلفین و سپس اخذ دستور قضایی انجام می گیرد.

پور جعفر تأکید کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها ، معامله ملکی انجام می دهند حتما باید پیش از انجام معامله استعلامات لازم را از شرکت آب منطقه ای و امورات تابعه در شهرستان ها اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان مالی نشوند.

وی تصریح کرد : در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها گروه های گشت و بازرسی این شرکت به طور مدام در حال گشت زنی بوده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف اقدامات قانونی صورت می گیرد.

وی همچنین به تعیین حریم و بستر 1000 کیلومتر رودخانه های استان طی سالهای 98 و 99 با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال اشاره نمود و افزود در سال 1400 پیش بینی می گردد با تخصیص به موقع اعتبارات 1000 کیلومتر دیگر از حریم و بستر رودخانه های استان تعیین گردند.

کد خبر: 54048
  تاریخ خبر : 1400/05/31
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/31
 مدیر روابط عمومی سایت
 87