سه‌شنبه, 31 فروردین 1400
مشروح خبر :: 340 کیلومتر از انهار استان گیلان لایروبی شد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان :

340 کیلومتر از انهار استان گیلان لایروبی شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از لایروبی 340 کیلومتر از رودخانه ها و انهار در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان ؛ مهندس وحید خرّمی با اعلام این خبر گفت: در مجموع برای امسال لایروبی حدود ۵۰۰ کیلومتر از انهار و رودخانه های استان برنامه ریزی شده است که تا کنون بیش از نیمی از آن به انجام رسیده  و  اعلام داشت ؛ تلاش ها بر آن است تا قبل از شروع فصل آبیاری کار لایروبی مابقی مسیل های باقی مانده نیز به انجام برسد..

وی اظهار داشت : با توجه به ضرورت آماده سازی رودخانه ها، انهار و تأسیسات و تجهیزات برای تأمین و انتقال آب به مزارع تحت پوشش استان، شرکت آب منطقه ای گیلان اقدامات متنوعی را برنامه ریزی نموده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان افزود ؛ در این راستا تا کنون  بجز لایروبی رودخانه­ها، انهار و کانال­های آبیاری ، 150 مورد از ایستگاه­های پمپاژ و چاه­ها  تعمیر، بازسازی و راه­اندازی گردیده و همچنین تعداد 140 مورد از سردهنه­های خاکی در سطح استان  بازسازی و آبگذاری شده است .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در پایان تاکید نمود : کشاورزان عزیز گیلانی ضمن رعایت تقویم زراعی ، لایروبی انهار بین مزارع نیز اقدام نمایند ، زیرا  این امر باعث تسهیل در انتقال آب به مزارع و کاهش مصرف در آبیاری می شود.

کد خبر: 51196
  تاریخ خبر : 1400/01/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/01/24
 دبیر خبر
 36
  ثبت دیدگاه