سه‌شنبه, 31 فروردین 1400
مشروح خبر :: از برداشت سالانه 220 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد

با انسداد 7 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور آب فیروزکوه؛

از برداشت سالانه 220 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد 7 حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه 220 هزار متر مکعب آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه تعداد 7حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای  لاسم چشمه، مهن، لزور و فیروزکوه در مجموع به عمق 130 متر و با دبی 15 لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی  و صیانت از منابع آبی دشت های این شهرستان مسدود شده است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج 220 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مرادی نسب در ادامه افزود : طی این عملیات همچنین تعداد 4 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و 58 اخطاریه نیز در بخش آب های سطحی و زیرزمینی صادر شد.

 مدیر امور منابع آب فیروزکوه  در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 51169
  تاریخ خبر : 1400/01/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/01/18
 شیخ الاسلامی
 40
  ثبت دیدگاه