سه‌شنبه, 31 فروردین 1400
مشروح خبر :: اعتبارات استانی مهندسی رودخانه ها کافی نیست/ سیل فراموش نشود

در دیدار مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با فرماندار شهرستان آق قلا عنوان شد:

اعتبارات استانی مهندسی رودخانه ها کافی نیست/ سیل فراموش نشود

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در دیدار با فرماندار شهرستان آق قلا اظهار کرد: اعتبارات استانی مهندسی رودخانه ها کافی نیست چرا که هنوز دو سال از سیل سال 98 نگذشته است و ما نباید خسارات و آسیب های سیل را فراموش کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی در دیدار با دکتر توماج فرماندار شهرستان آق قلا که به مناسبت سال نو و همراه با معاونین شرکت انجام شد، اظهار کرد: سیل نباید به این زودی فراموش شود و تنها اختصاص 4 میلیارد تومان برای مهندسی رودخانه های استان (شامل 8 مولفه ) نمی تواند کمک خاصی به مدیریت رودخانه ها و کنترل سیلاب نماید.

وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای استان در طرح زهکشی نگاهی به ساماندهی مسیلها و رودخانه های اطراف نیز دارد، افزود: از محل اعتبارات حوادثی نیز امسال 300 میلیارد تومان برای زهکشی به استان اختصاص یافت که سهم شرکت آب منطقه ای استان تنها  50 میلیارد تومان شد که نمی توان آنگونه که بایسته است در کنار زهکشی به ساماندهی رودخانه ها پرداخت.

مهندس حسینی با اشاره به رشد اعتبارات شرکت آب منطقه ای استان در سال جدید گفت: امسال برای علاج بخشی وشمگیر نیز نسبت به سال گذشته اعتبارات بهتری اختصاص یافته است.

مدیر عامل شرکت افزود: تمام تلاش شرکت آب منطقه ای در مدیریت سیلاب این است که با همه اقدامات در بالادست نگذاریم سیلابی به آق قلا برسد که از جمله آبگیری اولیه سد نرماب هم می تواند بخشی از دبی سیلاب بالادست را کنترل نماید.

مهندس حسینی همچنین در خصوص گردشگری تاسیسات آبی استان گفت:سد وشمگیر از جمله سدهایی است که در فراخوان رفته است و سرمایه گذار نیز برای گردشگری آن اعلام آمادگی کرده است که در حال گذراندن مراحل قانونی است که امید داریم در سال 1400 گردشگری این سد نیز اجرایی شود.

فرماندار شهرستان آق قلا در این جلسه ضمن تشکر از تلاش های مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان در پیگیری برنامه های شرکت آب منطقه ای استان به ویژه سد آقدکش اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در حال پیگیری هستیم تامین اعتبار مستمر لایروبی گرگان رود است زیرا می دانیم با اعتبارات شهرستان در یک شهر تحولی ایجاد نمی شود.

پیگیری علاج بخشی سد وشمگیر، پیگیری ادامه اقدامات در سد آقدکش، گردشگری سد وشمگیر و همچنین ادامه لایروبی های گرگانرود در نقاط پر خطر از جمله اهم مطالب فرماندار در این جلسه بود.

کد خبر: 51164
  تاریخ خبر : 1400/01/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/01/17
 روابط عمومی
 24
  ثبت دیدگاه