سه‌شنبه, 31 فروردین 1400
مشروح خبر :: نشست مشترک استاندار اردبیل و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا

ظهر امروز یکشنبه پانزدهم فروردین ماه انجام گرفت؛

نشست مشترک استاندار اردبیل و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا

مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل به همراه دکتر عظیم زاده مشاور عالی استاندار و مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل امروز در نشستی مشترک با مهندس قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، تامین منابع مالی برای طرح های توسعه منابع آب استان اردبیل را بررسی کردند.

مهندس قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با مهم و ارزنده ارزیابی کردن اقدام شرکت آب منطقه ای اردبیل در تامین منابع مالی چهار طرح بزرگ استان از فاینانس داخلی ماده ۵۶ گفت: تامین اعتبار مالی شبکه های آبیاری و زهکشی گیوی و سبلان از محل فاینانس داخلی، تجارب اول و دوم ملی در سطح کشور بوده که به همت شرکت آب منطقه ای اردبیل و با حمایت استاندار، به نتیجه رسید و تامین اعتبار سایر طرح ها هم با جدیت پیگیری می شود.

در این نشست مهندس عباس جنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گزارشی از آخرین وضعیت طرحهای آب استان و تامین مالی آنها ارائه نمود.

مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در این جلسه گفت: سد مخزنی بفراجرد، طرح  آبرسانی و تصفیه خانه آب شرب خلخال توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل در حال اتمام عملیات اجرایی برای شروع بهره برداری هستند و در آینده نزدیک افتتاح می شوند و مردم شهرستان خلخال از این سه طرح بهره مند خواهند شد.

استاندار اردبیل بر امکان اتمام طرحهای شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین و سدهای عمارت، تازه کند و عنبران در صورت تامین به موقع اعتبار مالی لازم، تاکید کرد.

کد خبر: 51128
  تاریخ خبر : 1400/01/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/01/16
 رئیس اداره روابط عمومی
 51
  ثبت دیدگاه