سه‌شنبه, 31 فروردین 1400
مشروح خبر :: اختصاص 10 درصد آب حاصل از صرفه‌جویی طرح تعادل بخشی به صنایع استان یزد/ طرح‌های بزرگ برق‌رسانی در بهاباد به‌زودی افتتاح می‌شود

وزیر نیرو در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد خبر داد:

اختصاص 10 درصد آب حاصل از صرفه‌جویی طرح تعادل بخشی به صنایع استان یزد/ طرح‌های بزرگ برق‌رسانی در بهاباد به‌زودی افتتاح می‌شود

وزیر نیرو گفت: 10 درصد آب حاصل از صرفه‌جویی اجرای طرح تعادل‌بخشی سفره‌های آب زیرزمینی به صنایع اختصاص می‌یابد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، "رضا اردکانیان" پیش از ظهر امروز شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: وزارت نیرو با توجه به نقشی که در فراهم کردن زیرساخت آب و برق دارد، ماموریت‌هایی را عهده‌دار است که یکی از مهم‌ترین آنها، تامین آب صنایع است.
وی با بیان اینکه یکی از این طرح‌ها، اختصاص 10 درصد آب حاصل از صرفه‌جویی از محل طرح‌های تعادل بخشی و تبعیت بهره‌برداران و کشاورزان از طرح‌های وزارت نیرو به صنایع است، اضافه کرد: بخش اول این طرح، تخصیص داده شده و در حال تکمیل و جمع بندی آمار هستیم و به زودی برای ابلاغ باقی‌مانده تخصیص این آب به صنایع اقدام خواهد شد.
وزیر نیرو ادامه داد: برخی صنایع با میزان کمی آب می‌توانند اشتغال‌زایی خود را حفظ کنند، بنابراین این طرح را با جدیت دنبال خواهیم کرد.
وی در مورد تامین آب نیز بیان کرد: چند کار مهم در حال انجام است که یکی از آن‌ها نمک زدایی و انتقال آب از دریاست که تخصیص آن داده شده و انتقال آن بر عهده صنعتگران و صاحبان منابع قابل ملاحظه است.
اردکانیان یادآور شد: یکی دیگر از اقداماتی که بر عهده دولت است، انتقال آب از خارج استان به استان‌های یزد و کرمان است که این مهم در حال پیگیری بوده، مطالعات آن انجام شده و به دنبال فراهم‌کردن ساز و کارهای مالی برای آبرسانی هستیم.
وی افزود: در حال تامین منابع مالی برای رینگ آبرسانی شهر یزد هستیم و برای توسعه طرح فاضلاب شهر نیز آگهی فراخوان آن به روش بیع متقابل تهیه شده و به دنبال سرمایه‌گذار هستیم.
وزیر نیرو همچنین با اشاره به فعالیت‌های حوزه برق اظهار کرد: در بخش برق فعالیت‌های خوبی در استان صورت گرفته و نه تنها در یزد بلکه در استان‌های مرکز فلات ایران به دلیل ظرفیت‌های بالای صنعتی و معدنی که وجود دارد، به دنبال تامین زیرساخت‌های ماندگار حتی در حوزه کشاورزی هستیم.
وی همچنین از افتتاح یک طرح بزرگ برق‌رسانی در بهاباد تا قبل از پیک مصرف برق سال 1400 خبر داد.

کد خبر: 50605
  تاریخ خبر : 1399/12/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1399/12/16
 علی بخشی
 133
  ثبت دیدگاه