سه‌شنبه, 31 فروردین 1400
مشروح خبر :: تقدیر از شرکت های آب منطقه ای یزد و البرز درارزیابی عملکرد جشنواره شهید رجایی سال 1398

تقدیر از شرکت های آب منطقه ای یزد و البرز درارزیابی عملکرد جشنواره شهید رجایی سال 1398

براساس چارچوب مصوب کمیته مدیریت عملکرد وزارت نیرو شرکت آب منطقه ای یزد حائز رتبه برتر و شرکت آب منطقه ای البرز حائز رتبه رشد در بین شرکت های آب منطقه ای در ارزیابی عملکرد جشنواره شهیدرجایی سال 1398 شدند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،مهندس مهدی دانشگر مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد شرکت مدیریت منابع آب ایران با اعلام این خبر افزود براساس مواد 81 و 82  فصل یازده قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل های مربوطه موظف هستیم سالانه در قالب شاخص های عمومی و اختصاصی مورد تایید سازمان اداری و استخدامی کشور، شرکت های آب منطقه ای را ارزیابی نماییم و این اقدام به عنوان ارزیابی عملکرد جشنواره شهید رجایی شناخته می شود.

وی در ادامه در خصوص نحوه تدوین شاخص های عمومی و شاخص اختصاصی افزود :شاخصهای عمومی برای همه دستگاههای اجرایی در دو سطح ملی و استانی یکنواخت و شاخص های اختصاصی بر اساس برنامه پنجساله ششم توسعه و برنامه سالانه اقتصاد مقاومتی و همچنین برنامه عملیاتی، طی فرایندی با همکاری شرکت مادر تخصصی و وزارت نیرو تدوین و با تایید سازمان اداری و استخدامی کشور نهایی شده و اعلام می شود ومتعاقباً برش استانی اهداف نیز تعیین می شود.

مهندس دانشگر درخصوص لزوم تقدیر از دو شرکت آب منطقه ای اشاره داشتند براساس بند (ب) بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور به تاریخ 99/02/10، می بایست دو شرکت را بعنوان شرکتهای برتر مورد تقدیر قرار دهیم و  اگر چه اغلب شرکت های آب منطقه ای از وضعیت خوبی برخوردار هستند ولی براساس این مصوبه ما مجاز به انتخاب حداکثر دو دستگاه بودیم که پیرو مصوبه و نظر کمیته مدیریت عملکرد  وزارت نیرو و مدل ارایه شده از سوی شرکت مادر تخصصی، شرکت آب منطقه ای یزد حائز رتبه برتر و شرکت آب منطقه ای البرز نیز حائز رتبه برتر رشد در بین شرکتهای آب منطقه ای شدند  و لوح تقدیربا امضای مقام عالی وزارت به آنها اهدا شد.

وی در ادامه از شرکت های آب منطقه ای آذربایجان شرقی ، خراسان رضوی ،خراسان جنوبی و ایلام بعنوان شرکتهایی با عملکرد مطلوب در ارزیابی مذکور بوده اند یاد کرد .

ایشان تاکید کرد با توجه به نکات یاد شده مدیران عامل و همکاران محترم شرکت های آب منطقه ای باید توجه خاصی به انجام تکالیف، معیارها و شاخص های ارزیابی داشته باشند .

مهندس دانشگر اعلام کرد :با توجه به این که در پایان سال کاری دولت دوازدهم هستیم ارزیابی شاخص های عمومی برای شرکت مادرتخصصی امسال زودتر و از بهمن ماه شروع شده و تا پایان سال به اتمام خواهد رسید همچنین ارزیابی شاخص های عمومی سطح استانی برای شرکت های آب منطقه ای را از هفته دوم فروردین ماه سال 1400 آغاز خواهد شد . انتظار میرود مدیران عامل و همکاران خدوم شرکت های آب منطقه ای جهت انعکاس زحمات و عملکرد سالانه و توجه بیش از پیش به مستند سازی عملکرد، اهتمام و جدیت لازم را در مشارکت ارزیابی های سالانه داشته باشند.

 

کد خبر: 50506
  تاریخ خبر : 1399/12/11
  آخرین به‌روزرسانی : 1399/12/11
 علی بخشی
 374
  ثبت دیدگاه