سه‌شنبه, 31 فروردین 1400
مشروح خبر :: انسداد 17 حلقه چاه غیر مجاز طی یک روز کاری

توسط امور آب شهرری صورت گرفت:

انسداد 17 حلقه چاه غیر مجاز طی یک روز کاری

مدیر امور منابع آب شهرری، از انسداد 17 حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 168 هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور طی یک روز کاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان این خبر، گفت: در پی گزارش های ارسالی از طرف همکاران واحد بازرسی و نظارت امور و با هماهنگی و برنامه ریزی صورت گرفته و اخذ دستور قضایی طی یک روز کاری تعداد 17حلقه چاه غیر مجاز به عمق کلی 222  متر و مجموع آبدهی 8.5 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

 وی با بیان اینکه این چاه ها در راستای قانون احیاء و تعادل بخشی و صیانت از منابع آب های سطحی و زیر زمینی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از تخلیه سالانه 168 هزار و 300  متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری شده است.

وی با تاکید به اینکه این اقدام در راستای مصوبات ستاد مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان ری و با هماهنگی های صورت گرفته با جهاد کشاورزی و بخشداری کهریزک در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی و باغ ها برخورد با تخلفات صورت گرفت، تصریح کرد: همچنین در بخش آب های زیر زمینی، یک دستگاه حفاری غیر مجاز (پمپ) در حین انجام عملیات حفاری، توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور انتقال یافت .

زحمتکش در پایان ضمن اشاره به همکاری موثر قوه قضایی با این امور در برخورد با متخلفین در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی، اظهار کرد: این امور نهایت تلاش خود را در جهت برخورد با متخلفین در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی خواهد نمود و با هر گونه تخلف مطابق قانون رسیدگی خواهد شد.

کد خبر: 50401
  تاریخ خبر : 1399/12/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1399/12/08
 شیخ الاسلامی
 82
  ثبت دیدگاه