شنبه, 9 اسفند 1399
مشروح خبر :: افزایش 14 درصدی بارندگی در استان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان :

افزایش 14 درصدی بارندگی در استان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از افزایش 14 درصدی بارندگی از آغاز سال آبی جاری در همدان به نسبت سال گذشته خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده، با بیان اینکه در از ابتدا  سال آبی جاری تاکنون شاهد بارندگی 231 میلیمتری در همدان بوده‌ایم، گفت: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان بارندگی 203 میلیمتر و در بلندمدت 197 میلیمتر گزارش شده است.

وی بیان کرد: میزان بارندگی نسبت به سال گذشته 14 درصد و نسبت به بلندمدت ۱۷ درصد افزایش داشته که امیدواریم در روز‌های باقی مانده از زمستان و همچنین بهار سال آینده بارندگی بیشتری داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به وضعیت سد اکباتان افزود: هم اکنون ۳۹ درصد سد اکباتان پر است و در حال حاضر ۰.۹ مترمکعب در ثانیه آب از سد اکباتان برداشت می‌شود.

ستوده حجم آب سد آبشینه را ۳.۹ میلیون مترمکعب معادل ۷۸ درصد ظرفیت آن بیان کرد و گفت: حجم آب سد شیرین‌سو ۳.۰۴ میلیون مترمکعب است که ۶۹ درصد آن پر است.

وی با بیان اینکه همچنین ۹۳ درصد ظرفیت سد کلان ملایر پر است یادآور شد: ۶۳ درصد سد سرابی تویسرکان و ۱۴ درصد سد شنجور رزن نیز پر است که امیدواریم همه سد‌های استان همدان در بارندگی‌های آتی سیراب شوند.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

کد خبر: 50354
  تاریخ خبر : 1399/12/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1399/12/05
 همایون
 24
  ثبت دیدگاه