شنبه, 9 اسفند 1399
مشروح خبر :: هشدار جدی شرکت آب منطقه ای تهران به بهره برداران غیرمجاز / رویکرد جدید آب منطقه ای تهران برای صیانت از منابع آب سطحی و زیرزمینی

هشدار جدی شرکت آب منطقه ای تهران به بهره برداران غیرمجاز / رویکرد جدید آب منطقه ای تهران برای صیانت از منابع آب سطحی و زیرزمینی

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با توجه به دستور مدیرعامل شرکت رویکرد جدیدی برای صیانت از منابع آب سطحی و زیرزمینی در پیش گرفته شده که بر این اساس رفع تصرفات اراضی حریم و بستر رودخانه ها و همچنین انسداد چاه های غیرمجاز با قدرت بیشتری ادامه خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "احمدعلی قربانیان" در هفتاد و یکمین کمیته راهبری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی گفت: به منظور تحقق اهداف طرح احیا و تعادل بخشی باید مانع برداشت های غیر مجاز از آبخوان ها شویم که در این راستا انسداد چاه های غیر مجازی باید در اولویت قرار گیرند که حجم تخلیه بیشتری دارند.

وی افزود: رفع تصرفات اراضی حریم و بستر رودخانه ها و همچنین انسداد چاه های غیر مجاز یک تکلیف قانونی است که با توجه به دستور اکید مدیرعامل پر قدرت تر از گذشته به وظایف قانونی خود عمل خواهیم کرد.

معاون حفاظت و بهره برداری خاطرنشان کرد: در نظر است جهت تقویت اکیپ های گشت و بازرسی و همچنین انسداد چاه های غیر مجاز از چندین پیمانکار توانمند از نظر مالی و فنی استفاده کنیم تا به اهداف حفاظتی خود دست یابیم.

همچنین در ادامه "حمید شاهرخ نیا" مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت اجرای این طرح گفت: طبق برنامه باید 1400 حلقه چاه در طول سال جاری پر و مسدود شود که تاکنون 1200 حلقه چاه غیرمجاز پر شده است.

وی در خصوص نصب کنتور هوشمند گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال باید 520 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز نصب گردد که تا کنون 435 دستگاه نصب شده است. در این میان امور منابع آب تهران بزرگ با تحقق 181 درصدی برنامه خود بیشترین عملکرد را در میان امورهای تابعه داشته است.

مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی یادآور شد: همچنین تا 25 بهمن سال جاری نیز از اضافه برداشت 37 حلقه چاه مجاز جلوگیری به عمل آمده که با این اقدام از برداشت بی رویه 3.5 میلیون متر مکعب آب جلوگیری شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز 66 دستگاه حفاری غیرمجاز توقیف وبرخورد قانونی لازم با متخلفین  صورت گرفته است.

گفتنی است،در پایان نیز مدیران حاضر در خصوص مسائل مختلف طرح احیا و تعادل بخشی تبادل نظر کرده و معاون حفاظت و بهره برداری راهکارهای لازم را ارائه نمود.

 

کد خبر: 50345
  تاریخ خبر : 1399/12/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1399/12/04
 شیخ الاسلامی
 37
  ثبت دیدگاه